Ulusoy Fenerbahçe'yi bombaladı

  • Giriş : 27.04.2007 / 00:00:00

Haluk Ulusoy F.Bahçe-Beşiktaş maçından sonra F.Bahçeli yöneticiler Ali Koç ve Mahmut Uslu'nun yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

www.ligtv.com.tr sitesine açıklamalarda bulunan Ulusoy, derbi karşılaşmasının ardından yapılan açıklamaları talihsizlik olarak gökdüğünü ve bazı sözlere de Ali Koç'a yakıştıramadığını söyledi.

Ulusoy federasyon hakkında önemli açıklamalarda bulunan Ali Koç hakkında "Genç bir yönetici kardeşim, gençliğine veriyorum bunları. Maç tansiyonundan dolayı üzgün de olabilirler, sinir sistemleri de bozuk olabilir ama bunların hiçbiri gerekçe değil. Yöneticilerin ağızlarından çıkan sözleri duymaları lazım, ağızlarından çıkan sözlerin nerelere gideceğini bilmesi lazım. Ali Koç beyin dedesi benim çok sevdiğim çok saygı duyduğum bir insandı. Koç ailesi ile Ulusoy ailesi de dost iki aledir. Ben Koç ailesinin mensubu Ali'den bunları duyduğum için çok üzgünüm. Altını çizerek sözlüyorum, Koç ailesine mensup Ali Koç bunları söylememeli. Ulusoy ailesinin adını ağzına aldığı zaman biraz daha dikkatli konuşması lazım. Sözlerinin nereye gittiğini Türkiye gördü. Ben onun seviyesine inmek istemiyorum. Eski günlerime de dönmek istemiyorum. Eski günlerdeki gibi bir Haluk Ulusoy konuşursa onun altından ne Ali Koç kalkabilir ne de bir başkası kalkabilir" ifadesini kullandı.

-"BUNDA DA MI KASIT ARAYALIM"-

Ulusoy hakem Selçuk Dereli'ye yöneltilen eleştiriler hakkından da "Biraz daha dikkatli ve sağ duyulu konuşmaya davet ediyorum. Daha terbiyeli, daha ahlaklı bir biçimde konuşmaya davet ediyorum. İnsanlar ligin sonu yaklaştıkça daha duyarlı olmalı, mesajlarla ortamı germemeli. Hakem hatası olabilir. Dünkü maçta Beşiktaş'a da Fenerbahçe'ye de hakem hatası oldu. Keşke olmasaydı. Bana göre mükemmel bir mücadele ardı. İki takım futbolcuları da insan üstü bir mücadele verdi. İsterdik ki sıfır hataya yakın bir maç yönetilsin. Ama dünyada her maçta hakem hatası oluyor, bunun altında art niyet aramamak lazım. Selçuk Dereli Fenerbahçe-Galatasaray mazını da yönetmişti. Maçın sonlarına doğru Galatasaray'ın bariz bir penaltısını vermedi Selçuk Dereli. Bunda da mı kasıt arayalım?" açıklamasını yaptı.

Ulusoy açıklamalar nedeniyle yargı yoluna gideceklerini de açıklarken "Şerefsiz ve hırsız sözü hakeme bile söylense, birinci derecede hakeme söylendiyse ikinci derecede de federasyona geliyor. Hakemler bu federasyonun hakemi. Disiplin talimatları uygulanacak. Ayrıca TFF olarak yargı yoluna da gideceğiz. Sadece Ali Koç değil başka kim konuşmuşsa gerekeni yapacağız. Şahışlar olarak da mahkeme yoluna gidebiliriz. Daha Selçuk ile konuşmadım, Mustafa Çulcu ile de konuşmadım. Herkes bir rahatlasın. Gerilimini boşaltsın ondan sonra konuşacağız" dedi.

Ulusoy F.Bahçeli yöneticilerin Devlet aciz kaldı sözlerine ise şu şekilde cevap verdi:

"Devlet aciz kaldı" sözü çok çirkin ve yanlış konuşmalar. TFF özerk bir kurum. Hükümetin devletin federasyon üzerinde baskı uygulama şeyi yok. Devlet niye aciz kalsın, devleti aciz diye adlandırmak son derece çirkin."

"F.BAHÇE'NİN LİGDEN ÇEKİLECEĞİNİ SANMIYORUM"

Ulusoy, "Fenerbahçe'nin ligden çekileceğini ilk defa sizden duyuyorum, böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Fenerbahçe mazisiyle Türkiye'de çok önemli bir yeri olan kulüp. Böyle bir şey olabileceğine inanmak istemiyorum. Başka kulüplerin de ligden çekilebileceği söyleniyormuş. Disiplin talimatları bu konuda neleri gerektiriyorsa TFF yönetimi olarak oturur onu uygularız" diye konuştu.

"F.BAHÇE HAVUZDAN ÇEKİLİRSE GEREĞİNİ YAPARIZ"

Fenerbahçe'nin maçlarını havuzdan çekeceğine dair düşüncelerine ise Ulusoy, "Fenerbahçe'nin maçını yayınlatmamayacağını sanmıyorum. Geçmişte de böyle bir olay olmuştu yine Fenerbahçe'nin bir maçıydı. Kanun yayın haklarını Futbol Federasyonuna vermiştir. Hukuki yol ne ise uygulanır ama ben Fenerbahçe'nin böyle bir şey yapacağına inanmak istiyorum. Havuz sistesimini en çok 4 büyük kulübün koruması lazım, havuzun bozulmaması lazım. Fenerbahçe böyle bir şey yaparsa biz de gereğini yaparız" şeklinde cevap verdi.

"HAKEM FENA DEĞİLDİ"

Ulusoy maçın hakemi Selçuk Dereli'nin performansı ve hakemlerin neden gece açıklandığı yönünde de açıklamalar yaparken "Hakemler neden gece yarısından sonra açıklandı diye düşünmedim. Geç açıklandığını söylediler. Mustafa Çulcu'ya sormak gerekir bunu. Benim aklımdan bir şey geçmediği için kendisine sormadım. Bugüne kadar nasıl açıkladıklarının üstünde durmadım. Belki uzun sürmüştür karar aşaması. Onun için de geç açıklanmıştır belki diye düşünüyorum. Ama bunu Çulcu'ya soracağım. Benim için bir şey değişmiyor gündüz ya da gece açıklanması. Önemli olan doğru atamaların yapılması.Selçuk Dereli dün maçı zaman zaman mükemmel yönetti. Özellikle 75. dakikaya kadar bayağı iyyidi. 75. dakikadan sonra bazı hatalı kararları oldu. Ama sonuçta atmosferi çok yüksek bir maç. Öyle bir atmosferde maç yönetmek bir insan evladı için çok zor. Bir taç oluyor 50 bin kişi bağırıyor. Futbolcular kendilerini yere atıyorlar. Seyircisyi galeyana getiriyorlar. Çok zor bir ortamda yönetilen bir maçtı ama bazı hatalar dışında fena değildi" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious