Ulusoy: Hükümetle kavgalı değilim

  • Giriş : 03.04.2007 / 00:00:00

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, kendisini hükümetle karşı karşıya getirmeye yönelik haber ve yorumların, kaos yaratma dışında bir amaca hizmet etmediğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ulusoy, ''Benim kültürümde devletle, hükümetle ya da herhangi bir siyasiyle kavga etmek yoktur'' dedi.
Ulusoy, yaptığı yazılı açıklamada, bu tür haberleri üzüntüyle karşıladığını belirterek, ''Hükümete savaş açtı'', ''Hükümetle restleşti'', ''Hükümete kılıç çekti'' gibi yakıştırmalarla yapılan haber ve yorumların, gerek kendisinin, gerekse Futbol Federasyonu'nun tavır, tarz ve konumunu yansıtmadığını bildirdi.
Ulusoy, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
''Futbol Federasyonu, görevi ve sorumlulukları gereği, her şeyden önce kavga değil, uzlaşı kurumudur. Benim kültürümde ise öteden beri devletle, hükümetle ya da herhangi bir siyasiyle kavga etmek zaten yoktur. Koşullar gereği, zaman zaman yaşanabilen fikir ayrılıklarında, elbette Futbol Federasyonu'nun başta özerklik olmak üzere haklarını savunmak en doğal ödevimizdir. Bunu yaparken çatışma, savaş açma, restleşme, kılıç çekme gibi, bazı çevrelerce bize yakıştırılmaya çalışılan, ama gerçekte hiçbir şekilde bizi yansıtmayan, onaylamadığımız ve üslubumuz olmayan bir tarzın muhatabı gösterilmemiz, hiç de etik durmamaktadır.
Medya tabii ki görev alanına giren konular üzerinde özgürce değerlendirmelerini yapacaktır, fakat bu özgürlük, hiçbir zaman bu tür haber ve yorumlarda olduğu gibi, kurum duruşu ve kişilik haklarını rencide edici boyuta ulaşmamalıdır.
Bizi farklı göstermeye yönelik bu değerlendirmeler, esasen bizim görüşümüz ve duruşumuz değil, tümüyle medyanın yorumudur. Esefle kınadığım bu tür yaklaşımlar, kaos yaratmanın ötesinde hiçbir amaca da hizmet etmemektedir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious