Ulusoy: ''Hükümetle kavgamız olamaz''

  • Giriş : 04.04.2007 / 00:00:00

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, AKP hükümetle ile kavgalarının olmadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ulusoy, bazı basın yayın organlarında kendisini ve Türkiye Futbol Federasyonu'nu hükümetle karşı karşıya getirmeye yönelik haber ve yorumların kaos yaratmanın ötesinde hiçbir amaca hizmet etmediğini belirterek, bu tür yaklaşımları esefle kınadığını söyledi.

Ulusoy, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

"Bazı basın organlarında, bir süredir devam eden beni ve Türkiye Futbol Federasyonu'nu hükümet ile karşı karşıya getirme çabalarını üzülerek izliyorum. 'Hükümete savaş açtı', 'Hükümetle restleşti', 'Hükümete kılıç çekti' gibi yakıştırmalarla yapılan haber ve yorumlar, gerek benim, gerekse başkanlığını yaptığım Türkiye Futbol Federasyonu'nun tavrı, tarzı ve konumunu yansıtmamaktadır. Türkiye Futbol Federasyonu, görevi ve sorumlulukları gereği her şeyden önce kavga değil, uzlaşı kurumudur. Benim kültürümde ise öteden beri devletle, hükümetle ya da herhangi bir siyasiyle kavga etmek zaten yoktur. Koşullar gereği zaman zaman yaşanabilen fikir ayrılıklarında, elbette Türkiye Futbol Federasyonu'nun başta özerklik olmak üzere haklarını savunmak en doğal ödevimizdir. Ancak bunu yaparken çatışma, savaş açma, restleşme, kılıç çekme gibi bazı çevrelerce bize yakıştırılmaya çalışılan ama gerçekte hiçbir şekilde bizi yansıtmayan, onaylamadığımız ve üslubumuz olmayan bir tarzın muhatabı gösterilmemiz, hiç de etik durmamaktadır.

"Medya tabii ki görev alnına giren konular üzerinde özgürce değerlendirmelerini yapacaktır. Fakat bu özgürlük, hiçbir zaman bu tür haber ve yorumlarda olduğu gibi, kurum duruşu ve kişilik haklarını rencide edici boyuta da ulaşmamalıdır.

"Bizi farklı göstermeye yönelik bu değerlendirmeler esasen bizim görüşümüz ve duruşumuz değil, tümüyle medyanın yorumudur. Esefle kınadığım bu tür yaklaşımlar, kaos yaratmanın ötesinde hiçbir amaca da hizmet etmemektedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious