Ulusoy: "Mücadeleye devam"

Ulusoy:
  • Giriş : 06.03.2008 / 18:04:00

Türkiye Futbol Federasyonu'nun eski başkanı Haluk Ulusoy, futboldan kopmadığını, sadece ara verdiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ulusoy, milli takımı izleyen muhabirlerin kendisi için verdiği veda yemeğinde sert açıklamalar yaptı.

Gelecekte yine futbolun içinde olacağını vurgulayan Ulusoy, "futboldan kopmadım, ara verdim. İşime, aileme vakit ayıracağım. Gelecekte yine futbolun içinde olacağım. Bırakmayacağım, mücadeleme devam edeceğim" dedi.

"Bu mücadeleniz kulüp başkanlığında mı olacak?" şeklindeki soru üzerine Ulusoy, "biz ay-yıldızlı renklere gönül vermişiz. Bundan sonra neresi olur, bilemiyorum" diye cevap verdi.

"Herkes kadayıf gibi olmuş"

Haluk Ulusoy, kendi dönemindeki kulüp başkanlarının bugün de görevlerine devam ettiğini dile getirerek, "aynı kulüp başkanları bugün de görev yapıyor. İki haftadır futbolda neler oluyor. Herkes kadayıf gibi olmuş" dedi.

Olanlar hakkında kulüp başkanlarının konuşmadığını vurgulayan Ulusoy şöyle devam etti:

"Denizlispor Kulubü Başkanı Ali İpek bile maçında penaltısı, golü verilmemiş, 'hakem hakkında konuşmak istemem' diyor. Eskiden canlı yayın aracına gidip, pozisyonlara bakıp veryansın ederdi.

"İbrahim Kızıl'ın da takımı bu haftaki maçında darmadağın olmuş, bir şey söylemiyor. Eskiden bize sallıyordu. Fenerbahçe tribünleri 'laylaylom' şarkısı söylüyor, eskiden top taça çıksa 'Haluk Ulusoy istifa' diye bağırıyorlardı. Herkes halinden memnun, diyecek bir şey yok."

"Avrupa Şampiyonası'na gitmeyeceğim"

2008 Avrupa Şampiyonası'na gitmeyi kesinlikle düşünmediğini belirten Ulusoy, "Avrupa Şampiyonası'na başkan olarak gitme hakkımı elimden aldılar. Başkan olarak gidemeyeceğim milli takıma, izleyici olarak gitmeyi asla kendime yediremiyorum. Kesinlikle gitmeyeceğim. Bu bir tepki olabilir. Bu benim hakkımdı, bu hak gasp edilmiştir" diye konuştu.

Ulusoy, "davet alırsanız, yine de gitmez misiniz?" şeklindeki soru üzerine, "hak eden insanlar beni davet edebilir. Hak etmeyen insanların davetine icabet etmem. Onların beni davet etme hakkı yok" dedi.

"Terim ve ekibini destekleyeceğim"

Haluk Ulusoy, Avrupa Şampiyonası'nda, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ve ekibini destekleyeceğini ifade etti. Terim'in emeğinin çok fazla olduğunu vurgulayan Ulusoy şunları söyledi:

"Terim yüreği geniş, iyi bir insan, dost ve hoca. Zaman zaman üstüne haksız şekilde gidildi. Onun adına Avrupa Şampiyonası'na gitmeyi çok istedim. Ülkemiz adına mücadele verecek Fatih hocamız ve ekibinin başarılı olmasını çok istiyorum.

"Onu layık görüyorum, ama federasyon başkanı ve yöneticilerini layık görmüyorum, çünkü bunu hak etmediler. Terim ve ekibi bunu hak etti. Finale kadar giden yolda onlar için, tüm ekibin başarılı olması için dua edeceğim."

"Başarıdan başarıya koştum"

Ulusoy, toplam dokuz yıllık türkiye Futbol Federasyonu başkanlığında, başarıdan başarıya koştuğunu kaydetti.

Milli takımla ülkeyi sokağa döktüğünü anlatan Ulusoy şöyle devam etti:

"Acı, tatlı, çok güzel yılları beraber geçirdik. Fatih Terim'in, milli takımı ilk kez Avrupa Şampiyonası'na götürdüğü dönemde yöneticiydim. Terim ile ömrümün neredeyse 30 yılı beraber geçti. Benim dönemimde Dünya ve Avrupa Şampiyonası'na gittik. Dokuz yılda başarıdan başarıya koştum.

"Son Avrupa Şampiyonası'na da benim döneminde gittik. Elimizi taşın altına koyduk. Terim'i hiçbir zaman yalnız bırakmadım. Zorlandık, ama inancımız sonsuzdu. Türkiye için, Avrupa'da 53 ülkeden 14 ülke arasına girmek son derece önemliydi. Göreve tekrar geldiğimizde, olmazsa olmazımız Avrupa Şampiyonası'na katılmaktı. Sonunda bunu başardık."

Haluk Ulusoy, kendisinin de hataları olabileceğini, ama hiçbir zaman bilerek yanlış içinde olmadığını söyledi.

Yaptığı yanlışları yorumlayanların, yaptığı iyi şeylerden hiç bahsetmediğinden şikayetçi olan Ulusoy, "Dünya üçüncüsü olduk, Konfederasyon Kupası'na gittik, Avrupa Şampiyonası'na katıldık. Benim dönemimde UEFA Kupası'nı Galatasaray aldı. Şampiyonlar Ligi finalini ben aldım, ama o dönemde görevde olmadığım için organize edemedim. 2009 UEFA Kupası finalini de ben aldım, ama yine biz organize edemeyeceğiz" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious