Ulusoy'un inancı tam

Ulusoy'un inancı tam.12083
  • Giriş : 12.11.2007 / 17:16:00
  • Güncelleme : 12.11.2007 / 17:25:45

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy Norveç ile yapacakları karşılaşmayızanacaklarına inandıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

lusoy'un inancı tamzırlık kampı yapacak (A) Milli Futbol Takımı kafilesi ile birlikte Tallinn kentine gelen Haluk Ulusoy, hava limanında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, aksi durumda ülke futbolu adına çok şeyler kaybedilebileceğini vurgulayarak, ''Avrupa'da, dünyada olmak önemli. Orada olmamak en fazla beni rahatsız eder. Bunun en fazla rahatsızlığını çekecek olanlardan bir tanesi de benim. Herkes rahatsız olur tabii ki. Ülkemizi Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde her Türk evladı görmek ister. Gecikmeli de olsa biz Avrupa Şampiyonası'na katılacağız'' şeklinde konuştu.

''KURALAR İLK ÇEKİLDİĞİNDE SEVİNMİŞTİK''

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme gruplarının kuraları çekildiğinde çok sevindiklerini hatırlatan Ulusoy, iyi bir gruba düştüklerini aktararak, ''Ama malesef olmadı. Grupta 2-3 maç öncesinden işi bitirebileceğimiz karşılaşmalar oynadık ama olmadı. Geçen sezonki performans ile bu sezonki performansın bir olması mümkün değil. İyi başlayıp 4'te 4 yaptığımız zaman, geçen sezonun maçlarıydı. Ben inanıyorum, futbolcu kardeşlerimin de inancı sonsuz. Biz inandığımız zaman hep başardık. İnandığımız zaman neleri başardığımızı bu Milli Takım tüm Türkiye'ye, tüm dünyaya gösterdi'' diye konuştu.

''KATILACAĞIMIZIN İNANCINI TAŞIYORUM''

Ulusoy, inancının yine sonsuz olduğunu kaydederek, ''Avrupa Şampiyonası'na katılacağımızın inancını taşıyorum. Futbolcu kardeşlerimin gözlerinden, konuşmalarından gözlüyorum zaten. Onlara inancım sonuz. Biz, Allah'ın izniyle Norveç'ten galibiyetle çıkacağız'' ifadelerini kullanarak, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Eğer Norveç ile berabere kalırsak, son maçlarında, bize karşı da çok büyük mücadele veren bir takımla karşılaşacaklar. Ama biz oraya bırakmak istemiyoruz. Buna göre hazırlıklarımızı yaptık. Estonya'daki hazırlıklarımızı da Norveç'i yenmek üzerine yapacağız. Neden olmasın. Futbolcu kardeşlerimiz Yunanistan'ı Yunanistan'da 4-1 yenmediler mi?. Yine 2-0 mağlup durumdan Norveç karşısında skoru 2-2'ye getirip, daha sonra değerlendiremesek de bizi farklı galibiyete taşıyabilecek pozisyonları yakalamadılar mı? Hep aynı Türk Milli Takımı. Çıkacaklar, inançlarını sahaya koyacaklar ve tüm Türk ulusunun yüreklerini yüreklerinde hissedecekler. Önce onların inanması lazım. Bunun için de bizim onlara moral ve motivasyon vermemiz lazım. Ben de bunun için onlarla beraber kampta yatıp kalkacağım. Aynı otelde kalacağım. Geçmiş dönemde çok yazdılar, 'Başkan futbolcularla aynı otelde kalır mı, kamplarda yatar kalkar mı' diye. Beni üzmüşlerdi ve ben de bu dönem kampta kalmayayım diye yola çıkmıştım. Ama bugün birlik ve beraberlik günü. Bütün ulusumuz ve Türk futbolu adına çok önemli bir maça çıkacağız. Her zaman olduğu gibi onlara, başkan, ağabey, kardeş, baba olacağız. Moralimizi en yüksek noktaya çıkaracağız. Türk insanını sokaklara döken bu milli takım, yine istediği zaman, yine inandığı zaman, yine sokaklara dökecek. Norveç'i Norveç'te yeneceğiz Allah'ın izniyle. Tüm ülkemizi ve dünyada yaşayan Türkleri gururlandıracaklardır bu çocuklarımız. Allah yolumuz açık etsin ve yardımcımız olsun.

''PARA KONUŞMAYACAĞIZ''

Norveç karşılaşması için (A) Milli Takım oyuncularına prim verilip verilmeyeceğinin sorulması üzerine ise Haluk Ulusoy, ''Bu maçta öncelik para değil. Para konuşmayacağız. Onlar da bunun konuşulmasını istemiyorlar. Yüreklerimizi sahaya koyup, terimizi son damlasına kadar akıtacağız. Galip gelip, adımızı da Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne yazdıracağız. Oyuncularımız bunun bilincindeler. Para falan konuşmaya gerek yok'' diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious