Ulus'ta hayat normale dönüyor!

Ulus'ta hayat normale dönüyor!.9491
  • Giriş : 25.05.2007 / 09:47:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 01:33:00

Ankara Anafartalar Caddesi’nde yaşanan patlamanın ardından hayat eski haline dönüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dün gece saatlerinde trafiğe açılan caddede sabah saatlerinden itibaren halk duraklarda beklemeye, caddeden geçmeye, otobüslere binip işlerine gitmeye başladı.

Yaşanan canlı bomba olayının ardından trafiğe kapatılan ve büyük oranda hasar gören Anafartalar Caddesi'nde bugün sabah itibariyle hayat eski haline dönmeye başladı. Sabah saatlerinden itibaren evlerinden çıkmaya başlayan vatandaşlar caddeden geçerek işlerine giderken bir kısmıda duraklarda otobüs beklemeye başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüsler de bu güzergahtaki seferlerine başladı. Altındağ Belediyesi'ne ait temizlik elemanları caddede temizlik çalışmalarını devam ettirirken seyyar satıcılar çarşı esnafında işlerinin başına dönüyor. Patlamanın olduğu yerde ise polis ekipleri sabit olarak beklemeye devam ediyor. Caddeden geçen vatandaşlar patlamanın olduğu yerlere bakarken, çarşı esnafının patlamada hasar gören binanın önüne açtığı ve üzerinde saldırının kınandığı, devlet büyüklerine teşekkür ifadelerinin yer aldığı bez afişler dikkat çekiyor. Okul taşıtlarının halk otobüslerinin de geçtiği caddede, işlerine gitmek için duraklarda bekleyen vatandaşların otobüslere bindikleri ve otobüslerden indikleri görüldü.

İşe gitmek için durakta otobüs bekleyen Mehmet İçen isimli bir vatandaş ise burada otobüs beklerken hala içlerinde bir tedirginlik bulunduğunu belirtti. Olaydan kısa bir zaman önce yine bu durakta otobüs beklediğini ifade eden İçen, yaralılara acil şifa dileğinde bulundu. Türk bayraklarının asılı olduğu Anafartalar Çarşısı'nda tadilat çalışmaları devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious