'Umarım hakem kimseyi yanıltmaz'

'Umarım hakem kimseyi yanıltmaz' .13566
  • Giriş : 09.11.2008 / 15:39:00

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Fenerbahçe ile yapacakları derbiyi kazanacaklarına inandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adnan Polat, Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamada, derbi maçın önemini kimseye anlatmaya gerek olmadığını ve UEFA Kupası'ndaki Benfica maçı öncesi de oyunculara derbi maçı unutturmaya çalıştıklarını aktararak, ''Yine de eminim ki kimse unutmuyor tabii. Fenerbahçeliler için de aynı durum geçerli'' dedi.

Her zamanki gibi çok heyecanlı bir maç olacağını söyleyen başkan Polat, ''Bu maçın anlamı Fenerbahçeliler açısından çok farklı, bizim açımızdan çok farklı. Biz oraya kazanmak için gideceğiz ve ben kazanacağımıza inanıyorum'' ifadelerini kullandı.

'HAKEM ETKİ ALTINDA KALMADAN YÖNETMELİ'

Polat, derbi maçı yönetecek hakem Hüseyin Göçek'e de değinerek, şunları kaydetti:

''Hüseyin Göçek'in iyi bir hakem olduğunu biliyorum. Benim beklentim, etki altında kalmadan tamamıyla kuralları uygulayarak maçı yönetmesidir. Sadece kurallara uygun bir maç yönetmesini diliyorum. Gerek federasyonun, gerekse Merkez Hakem Kurulu'nun Hüseyin Göçek'ten beklentileri yüksek. Atamadan önce Göçek'e kamuoyunda büyük bir güvenoyu vardı. Diliyorum o da kimseyi yanıltmaz. Allah yardımcısı olsun.''

ŞARDAN: FENERBAHÇE'DEN DAHA İYİ OYNUYORUZ

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan, Fenerbahçe ile yarın yapacakları derbi maçı kazanacaklarına inandığını söyledi.

Şardan, karşılaşmanın 3 sonuca açık olduğunu ifade ederek, ''Ama Galatasaray bir süredir form grafiğini yükseltti. Beraber oynadığımızda daha bir takım olmaya başladık. Oturuyoruz. Bu hafta da çok iyi bir futbolla kendi sahasında Benfica'yı yendik. Umarım Fenerbahçe'yi de orada yeneriz. Ben yeneceğimize inanıyorum. Tabi her türlü sonuç böyle maçlarda olabilir ama ben yeneceğimize inanıyorum. Bence Fenerbahçe'den daha iyi oynuyoruz'' dedi.

Fenerbahçe'nin ligdeki durumu konusunda da Yiğit Şardan, ''Fenerbahçe bu maça, tekrar çıkış yakalamak için özellikle gayretli çıkacak. Bu maç onlar için tekrar çıkış yakalama adına önemli bir fırsat. O yüzden ekstra motive olacaklarını düşünüyorum. Bu onlar için avantaj, dezavantaj değil'' değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*