Ümit Davala artık siyasette ter dökecek

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

Galatasaray'da uzun yıllar ter döktükten sonra Almanya'da futbol hayatına devam eden milli futbolcu Ümit Davala, yeşil sahaların ardından siyasete transfer oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Futbolculuk, inşaatçılık ve popçuluğun ardından siyasete giren ve pazar günü AK Parti İzmir İl Kongresi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın rozerini takacağı Davala, kongre öncesi İl Başkanı Ali Aşlık'ın delegelere Balçova Prencess Otel'de verdiği yemekte partilerle ilk kez bir araya geldi. Yaklaşık 900 kişiyle tokalaşarak tanışan Davala'nın aktif siyasete adım attığı ilk günde oldukça terlediği gözlendi.

Programda basın mensuplarına açıklama yapan Ümit Davala, belediye başkanlarının Futbol kulüplerini idare ettiğini hatta İtalya eski Başbakanı Silvio Berlusconi'nin ülkenin önemli bir kulübünü yönettiğini belirterek, kendisinin de ülkesine hizmet amacıyla elinden geleni yapmak için siyasete girmeye karar verdiğini söyledi.

Siyasete girmek için kendisi için en uygun partinin AK Parti olduğunu ifade eden Davala, "Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarını, açıklamalarını çok mantıklı bulduğum için böyle karar verdim. İnşallah İl Başkanımız Ali Aşlık ile birlikte yönetim kuruluna girmeye çalışacağım. Pazar günü rozeti takacağız. Benim bütün amacım Türkiye için, İzmir için en iyi şekilde hizmet vermek. Milli takımda 42 kez formayı giydim, o yüzden bu duygulara ben sahibim." diye konuştu.

Davala, "İleride sizi belediye başkanı ya da milletvekili olarak görebilirmiyiz?" sorusuna, kendisine AK Parti içinde nerede görev verilirse bu görevi seve seve yapmaya hazır olduğunu dile getirdi.

Çiçeği burnunda siyasetçi Ümit Davala, Başbakan Erdoğan'ın da kendisi gibi futbolcu olduğunu ve futbolda oldukça iyi ve formda olduğunu belirtti. Davala, "Başbakanımızın geçen maçını izledim, oldukça başarılıydı. Ama dediğim gibi ülkeyi çok doğru yönettiğini düşünüyorum. Türkiye için çok iyi şeyler yaptığını düşünüyorum. Konuşmalarını, açıklamalarını çok mantıklı buluyorum. Televizyonlarda konuşmalarını çoğu kez seyrettim, mecliste de dinledim. Onun için bu seçimi AK Parti'den yana yaptım. En yakın parti AK Parti olarak geldi." şeklinde konuştu.

Futbolun da siyasetin de bir ekip, takım oyunu olduğunu kaydeden milli futbolcu Davala, siyasete atılacağını açıklamasının ardından Samsun Milletvekili Suat Kılıç'ın kendisini aradığını bildirdi. Davala, Kılıç'la bir araya geldikten sonra ise İzmir İl Başkanı Ali Aşlık'ın kendisini arayarak teklifte bulunduğunu ve birlikte bu adımı atmaya karar verdiklerini sözlerine ekledi.

Futbol gibi siyasetin de takım oyunu olduğunu hatırlatan AKP İzmir İl Başkanı Ali Aşlık ise, bu nedenle futbolcuların siyasete adapte olmalarının çok zor olmayacağını kaydetti. Davala'nın partilerine çok ciddi katkısının olacağına inandığını da ifade eden Aşlık, "Aramıza hoşgeldi. İnşallah bizim için de kendisi için de hayırlı olur. Kendisinin rozetini Başbakanımız takacak." diyerek düşüncelerini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious