Ümit Karan, Lincoln'ü fırçaladı

Ümit Karan, Lincoln'ü fırçaladı.15094
  • Giriş : 05.12.2008 / 09:42:00

Kaptan Ümit Karan'ın Hacettepe maçından sonra attığı bu fırça Lincoln'ü ateşledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hertha Berlin'i 1-0 yenerek UEFA Kupası'nda 3. tur vizesini alan Galatasaray, takım halinde çok başarılı bir Futbol sergiledi ama oyunculardan biri Türkiye'ye geldiğinden beri en parlak performansını sergiledi: Cassio Lincoln.. Aynı Lincoln, Hacettepe maçında rakip 9 kişi kaldıktan sonra topu ayağında 5 kez sektirerek büyük tepki toplamıştı.. Aslında sadece Hacettepeliler değil, takım arkadaşları bile Lincoln'ün bu hareketine tepki gösterdi.. Bunların başında da takım kaptanı Ümit Karan geliyordu..

Ali Sami Yen Stadı'nın soyunma odasında sıcağı sıcağına yaptığı Almanca uyarı, Lincoln'deki patlamanın en büyük sebeplerinden biri olarak gösteriliyor..

'TÜRKİYE'DE BU OLMAZ'

Bu tip çıkışları pek yapmayan, ancak Lincoln'e bağırarak, “Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla” misali tüm yabancı futbolculara mesaj vermeyi hedefleyen Karan maç sonrası şu konuşmayı yaptı: “Rakip 9 kişiyken tribünlere oynamak da ne demek? Türkiye'de yazılı olmayan kurallar vardır. Rakiple böyle dalga geçilmez. Eğer dalga geçeceksen bunu her maç yap. Sami Yen'de aslan kesiliyorsun, deplasmanda yoksun. Bu nasıl iş? Deplasmanda doğru dürüst maç kazanamıyoruz. Aynısını Berlin'de yap, görelim.. Hadi takım arkadaşlarınızı pas geçtiniz, bari aldığınız paranın karşılığını vermek için oynayın. Rakipleri de tahrik etmeyin.”

Ümit'in bu sözleri soyunma odası duvarlarında yankılanırken, başta Lincoln olmak üzere bütün yabancıların kafalarını öne eğdiler ve yanıt vermediler.. Diğer arkadaşlarının da “Öyle bir hareket yaptın ki, affı yok.. Karşı takım zaten 9 kişi kalmış, biri gelip sana tekme atsaydı, sakatlansaydın ne olacaktı? Bu hareketlerin takıma faydası yok” diye uyardıkları Lincoln ise “Türkiye'deki gelenekten haberim yoktu.. Bu kadar tepki alacağımı tahmin etmiyordum.. O kadar keyifli oynuyordum ki, bunu tribünlerle paylaşmak istedim.. Berlin'de kendimi bütün Futbol kamuoyuna affettireceğim” karşılığını verdi.. Nitekim, Berlin'de sahada sanki başka bir Lincoln vardı.. G.Saraylı futbolcular Berlin'de Lincoln'ün performansı için “Darısı diğer deplasmanlara” dileğinde bulundular.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*