Ümit Karan: Galatasaray'da mutluyum

Ümit Karan: Galatasaray'da mutluyum.11483
  • Giriş : 12.01.2009 / 18:20:00

Ümit Karan, transferiyle ilgili medyada sık sık yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, ''Galatasaray'da mutluyum ve başka bir takıma transferimi düşünmüyorum'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Sarı-kırmızılı futbolcunun, Antalya'da kamp yaptıkları Concorde De Luxe Resort Otel'de GS Tv'ye yaptığı açıklamalara, kulübün internet sitesinde de yer verildi.

Galatasaray'dan ayrılmak istediği yönünde medyada yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Ümit, Dubai'den ve Marsilya'dan transfer edilmek istendiği şeklindeki haberlerle ilgili soruya verdiği yanıtta, özetle şunları söyledi:

''Bana hiç bir şey sormadı. Herkes beni oraya ya da buraya transfer ediyor. Bana soran gazetecilere diyorum ki; ben Galatasaray'da mutluyum ve başka bir takıma transferimi düşünmüyorum. Türkiye'de başka hiçbir takımda oynamak istemediğimi defalarca dile getirdim ama dinletemedim çünkü insanlar bu tarz konuşmalardan haber çıkartmaya çalışıyor. Dubai olayına değinecek olursak, Ankaraspor maçında iki tane sahtekar menajer gelmiş maçı izlemeye. Sonuçta ben tanımıyorum ki bu insanları. Geldikleri gibi gitmek zorunda kaldılar hiçbir şey olmadan. Konuyla hiçbir alakası olmayan bir insan arıyor, 'Ben Ümit Karan için geliyorum' diyor. Gelip kendi şirketlerinin reklamını yapıp gidiyorlar. Ben insanlara işin gerçeğini anlatıyorum ama anlamak istemiyorlar. Sonuçta ortada kalan ben oluyorum.''

-''PERFORMANSIMDAN MEMNUN DEĞİLİM''-

Ümit Karan, sezonun geride kalan ilk bölümünde performansından memnun olmadığını ifade etti.

Sakatlıklardan dolayı az sayıda maçta forma giyebildiğini belirten Galatasaraylı futbolcu, forma giyemediği dönemlerde oynayamamasından şikayet etmediğini, Galatasaray'ın kaptanına yakışır şekilde davrandığını anlatarak, şunları kaydetti:

''Ben kendi performansımdan nasıl memnun kalabilirim ki? Elbette memnun değilim. Sonuçta sakatlıklardan dolayı ancak üç dört resmi maçta oynayabildim. Onlarda da takımıma faydalı olmaya çalıştım. Sakatlığım beni gerçekten çok olumsuz etkiledi ve üzdü. Sezon öncesi son hazırlık maçı olan Bursaspor müsabakasında bir sakatlık geçirdim. Çabuk toparlandım. İki hafta sonra sahalara dönmek istedim. Sonra sakatlığım nüksetti. Adalemde yırtık çıktıktan sonra moral olarak da biraz yıkıldım ama nihayetinde buraya gelen futbolcular da yerimi doldurdular. Ben hiçbir zaman şikayetçi olmadım. Özellikle de oynamama konusunda. Zaten hiç kimseyle bir sıkıntım olmadı. Ben bu takımın kaptanıyım ve Galatasaray'ın kaptanına yakışır şekilde davrandım. Basında 'Ümit gitmek istiyor, ayrılmak istiyor' şeklinde haberler yer alıyor. Bunların hiçbirisi gerçeği yansıtmıyor. Basında çıkan transfer haberlerine anlam veremiyorum. Bu beni ve ailemi gerçekten çok üzüyor.''

Devre arası kamp döneminin kendisi için çok önemli olduğunu anlatan Ümit, hırsını göstermeye çalıştığını vurgulayarak, ''Ben de bu formanın hakkını vermek istiyorum. Formayı kapmak istiyorsan önce çalışman gerekiyor. Kendimi hocama yeniden ispatlayabilirsem bana formayı vereceğini düşünüyorum. İnşallah en kısa zamanda formama ulaşmak istiyorum'' şeklinde sözler kullandı.

-''SAKATLIKLARA RAĞMEN ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATTIK''-

Sezonun ilk bölümünde takım olarak yaşadıkları çok sayıda sakatlığa rağmen önemli başarılara imza attıklarını bildiren Ümit, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Yeni kurulmuş bir takımın burada gösterdiği başarı çok önemli. Biz uyum sürecini atlattıktan sonra iyi oynamaya başladık ve güzel bir seri yakaladığımızı düşünüyorum. Avrupa kupası maçlarında da çok başarılı oynadık. Bir üst tura çıktık. İnşallah bundan sonra finale kadar devam ederiz. Takım arkadaşlarımı birinci yarıda gösterdiği performanstan dolayı teker teker kutluyorum. Sakatlıklara rağmen önemli başarılara imza attık. Bir sezonda bir takımda bu kadar sakatlanan futbolcu görmedim. Bu böyle denk geldi. Ona rağmen bu takım bu başarıyı gösterdi. Şu an takımda sakat oyuncuların dönüşüyle beraber çok daha iyi bir ortam ve ivme yakalayacağımıza inanıyorum.''

Takımda son dönemde sıkça tartışılan kaptanlık konusunda da sarı-kırmızılı futbolcu, ''Bu tarz kararları yönetim veya teknik heyet verir. Bazı maçlarda farklı kaptanlar sahaya çıktı. Bu tarz kararlar verildiği zaman herkesin saygı göstermesi gerekir. Biz futbolcular olarak yönetim ve teknik heyetin kararına saygı göstermeliyiz. Bu konuda daha fazla spekülasyon yapmaya gerek yok'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*