Ümit Karan'dan çarpıcı açıklamalar

Ümit Karan'dan çarpıcı açıklamalar.15094
  • Giriş : 13.06.2008 / 18:54:00

Ümit Karan, G.Saray TV'ye önemli açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yeni sezon hazırlıkalrına şimdiden başlayan Galatasaray'ın başarılı futbolcusu Ümit Karan, Galatasaray TV'ye çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Michael Skkibe'nin gençlere önem veren başarılı bir teknik direktör olduğunu belirten Ümit Karan, takımın da yeni sezonda birkaç takviyeyle çok iyi yerlere geleceğini söyledi

Ümit'in kendisine sorulan sorulara verdiği cevaplar şöyle:

Yaklaşık bir haftadan beri antrenman sahasında koşu yapıyorsun. Top başı yapılmasına yaklaşık iki hafta var sen sezonu erken açtın, neler söyleyeceksin?

Geçen sene gösterdiğim performansın en az o kadarını bu sezon da göstermek için ve aradaki dinlenme süresi çok uzun olduğundan, kasların çok fazla gerilemesini istemiyorum. Çok yüklemeli bir antrenman yapmıyorum, sadece kaslarımı uyarmaya çalışıyorum. Dediğim gibi, bu sene daha zor olacak bizim için. Bu sefer şampiyon olarak başlayacağız. Şampiyonu herkes yenmek ister.

Gözler tamamen sizin üzerinizde olacak...

Tabi, kesinlikle öyle olacak. Çünkü bir başarı elde etmek istiyorsan şampiyonu yenmen gerekiyor. Biz inşallah bu sezon da şampiyon oluruz. Zor bir sezon bekliyor bizi. Oğlumla beraber hem keyif yapıyorum, hem koşuyorum, hem ter atıyorum.

Bu sene Galatasaray, yine Alman ekolüne devam edecek. Teknik direktör Skibbe oldu. Sen Bundesliga'yı çok yakından takip eden bir oyuncusun. Almanya'nın da en genç teknik adamlarından biri Skibbe. Neler söyleyeceksin yeni teknik direktörümüzle ilgili?

Öncelikle Galatasaray camiasına hayırlı uğurlu olsun. Genç bir teknik direktör. Benim izlediğim kadarıyla çok da başarılı bir oldu. O kısa dönemde, çok genç yaşta Almanya lig tarihinin en geç teknik direktörü unvanını aldı. 32 yaşında Borussia Dortmund'un başına geçmişti. Dediğim gibi izlediğim maçlarında, Bayer Leverkusen'de oynattığı Futbol hakikaten göze hoş geliyordu. Hem genç, hem dinamik bir hoca. İnşallah Galatasaray'a yararlı olur. Ben çok ümitliyim. İyi bir tercih olduğunu düşünüyorum.

Öğrendiğimiz kadarıyla genç oyunculara da çok fazla ilgi gösteren onların maçlarını seyreden onlara sık sık yer vermeye çalışan bir teknik adam. Herhalde Galatasaray için de bir artı değer oluşturacak. Tabi Galatasaray kadar genç bir kadro gördü mü, bilmiyorum. Gençler için çok önemli böyle bir yönünün olması. Onlar da inşallah bundan faydalanıp iyi yerlere gelmeye çalışacaklar. Dediğim gibi hep beraber çalışacağız.

Bir taraftan da EURO 2008 devam ediyor. Milli takımımız ilk maçını kaybetti. Türkiye çok eleştirildi ama ikinci maçında hem Arda, hem diğer milli oyuncuların da katkısıyla İsviçre'yi yendik ve yolumuza devam ediyoruz. Maçları seyrediyorsun. Öncelikle nasıl bir duygu dışarıdan maçları izlemek?

Güzel bir duygu değil tabi. Benim burada, onların orada olması... Bu durum benim hiç hoşuma gitmiyor. Tabii ki orada olmak isterdim. Ama tercih meselesi. Biz buradan bir şey yapamıyoruz. Elimizden gelen desteği arkadaşlarımızı maçtan önce arayarak, dualarımız sizinle demek. Başka bir şey yapamıyoruz. Maçlar istedikleri gibi gitmiyor. Çok önemli bir Çek Cumhuriyeti maçımız var. İnşallah onu da kazanıp bir üst tura çıkarız.

Şansımızı nasıl görüyorsun?

Futbol bu ne olacağı belli olmuyor. Bir iyi, bir kötü oynayabiliyorsunuz. Dolayısıyla bir şey söyleyemem. İnşallah kazanırız. Yani yenmemiz gereken takımlar bunlar. Bizim ülke anlamında daha iyi olduğumuz rakipler. Çünkü biz hakikaten Türkiye olarak onlardan çok daha üstün bir takımız. Daha üstün futbolcularımız var. Ama bu futbol...

Geçen sene yeniden yapılanan bir takımdı Galatasaray. Galatasaray'a çok takviye yapıldı ve takım bir değişim sürecinden geçti. Bu sene yöneticilerden aldığımız bilgiler ışığında çok fazla değişikliğe gidilmeyecek. Takımın şu anda oturmuş bir kadrosu var. Bunun sizin için artıları nedir?

Tabi takım zaten uyum sağlamaya başladı. Sahada da zaten iyi anlaşmaya başladık. Bunu sürdürmemiz gerekiyor. Çok fazla takviye mantıksız olur. Şampiyon bir takım kurulmuş. Ve o takımın ana kadrosu zaten barındırdığınız zaman hiçbir problem olacağını sanmıyorum. Hatta 2 ile 4 takviyeyle beraber çok daha iyi yerlere gelebileceğimizi düşünüyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious