Ümit Milliler bileniyor!

Ümit Milliler bileniyor!.8821
  • Giriş : 08.10.2007 / 21:03:00

Ümit Milli Futbol Takımı, Ukrayna ile İstanbul'da yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarına başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ümit Milli Futbol Takımı, 17. Avrupa Şampiyonası 2. Eleme Grubu'nda Ukrayna ile 14 Ekim Pazar günü İstanbul'da yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarına başladı.

Milliler, Ataköy Tesisleri'ndeki ilk antrenmanında rejenerasyon çalışması yaptı. Uçağının geç gelmesi nedeniyle Mevlüt Erdinç ve bugün maçı olan Karşıyakalı Onur Recep Kıvrak, çalışmada yer almadı. Antrenman öncesi basın mansuplarına bir açıklama yapan antrenör Ümit Davala, Ukrayna'yı gruptaki en önemli rakip olarak gördüklerini belirterek, ''İyi bir hazırlık dönemi geçirip maçı kazanmak istiyoruz. Gruba lider olarak başladık, lider olarak bitirmek istiyoruz. İyi bir kadro kurduğumuzu zannediyorum. İyi uyum sağlayıp, takım uyumunu iyi yansıtarak, başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız'' dedi.

Teknik direktör Ünal Karaman'ın Konyaspor'un başına geçmesiyle Ümit Milli Takım'ın başında ilk maçına çıkacağını hatırlatan Davala, ''Birçok takımda görev aldım, birçok hocayla çalıştım. Oyuncularıma bu birikimlerimi aktaracağım'' diye konuştu. Davala, Kazım Kazım ve İbrahim Kaş'ın, kart cezalısı olmaları nedeniyle aday kadroya çağrılmadıklarını da kaydetti.

Bir açıklama yapan genç oyunculardan Serdar Özkan ise Ukrayna maçının önemine değinerek, ''Gruptaki en güçlü rakiplerden biri. İlk maçta yenmiştik, inşallah bu maçı da kazanırız. Güçlü bir takımız. Sahadan galibiyetle ayrılacağımıza inanıyorum'' dedi. Ümit Milli Takım, yarın yapacağı çift antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious