Ümit Özat ölümden dönmüş

Ümit Özat ölümden dönmüş.11969
  • Giriş : 06.09.2008 / 18:52:00
  • Güncelleme : 06.09.2008 / 17:55:48

Ümit Özat'ın rahatsızlığa kalp kasında meydana gelen iltihaplanmanın yol açtığı öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

FC Köln kaptanı Ümit Özat'ın Karlsruhe maçında geçirdiği rahatsızlığa kalp kasında meydana gelen iltihaplanmanın yol açtığı öne sürüldü.

Almanya'nın Bild gazetesinin verdiği habere göre, Köln Üniversitesi Hastanesi'nde testlerinde bir soruna rastlanmayan Ümit, Hannover'de Sağlık Yüksek Okulu'nu ati bir kliniğe götürülerek uzman doktorlar tarafından kontrol altına alındı. Gazete, doktorların kalp kasında iltihaplanma teşhisi koyduklarını iddia ederken, bunun ciddi bir sorun olduğunu ve Ümit'in ölümden döndüğünü belirtti.

Buna göre, sahada ilk anda yapılan müdahaleler ve ardından götürüldüğü klinikteki tedavinin Ümit Özat'ın hayatını kurtardığı ortaya çıktı. 1998 yılında Jena takımında oynayan Axel Jüptner isimli futbolcunun aynı sorun nedeniyle bir antrenman sonrasında kalp krizi geçirerek öldüğü örneği verilirken, Ümit'in çok büyük bir şans eseri yaşama döndüğüne dikkat çekildi.

ÜMİT NE KARAR VERECEK?

Alman gazetelerinde Ümit'in rahatsızlığının sebebinin bulunduğu yönünde haberler çıkarken, şimdi gözler tekrar tecrübeli futbolcuya çevrildi. Eşi Nurdan Özat'ın, "Tekrar Futbol oynamasına izin vermeyeceğim" açıklamasının ardından, "Kalbimde bir sorun varsa futbolu bırakırım" diye konuşan Ümit'in, iddiaların doğru çıkması durumunda ne karar vereceği merakla bekleniyor. Bu arada FC Köln Kulübü'nün Ümit Özat'ın en azından ilk yarı sonuna kadar sahalardan uzak kalacağını hesapladığı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*