Ümit Özat'ın futbola dönüş rüyası

Ümit Özat'ın futbola dönüş rüyası.13472
  • Giriş : 12.01.2009 / 12:06:00

Almanya'nın birinci ligi Bundesliga'da mücadele eden 1. FC Köln'ün kaptanı Ümit Özat, ''Rüyalarımda tekrar futbol oynadığımı görüyorum'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Özat, Kölner Express gazetesine verdiği demeçte 145 gündür futboldan uzak kaldığını ve hangi koşullarda olursa olsun en az bir sezon daha FC Köln forması giymek istediğini belirtti.

Sağlık durumunun gayet iyi olduğunu ifade eden Ümit, ''Şu an çok çok iyiyim. Tekrar Futbol oynayacağıma inanıyorum. Bir kaç kontrolüm kaldı. Ancak yeşil sahalara döneceğimden eminim diyebilirim. Doktorların yeşil ışık yakmasını bekliyorum'' dedi.

Yapılan son sağlık kontrollerinin sonuçlarının hepsinin olumlu olduğunu dile getiren tecrübeli oyuncu, ''İltihap hemen hemen geçti. Altı ay dinlenmem gerektiği söylendi. 50 günüm kaldı, bu zamanda son kontroller yapılırken kafamı da dinlendirmek istiyorum. Benim tek amacım FC Köln formasını tekrar giymek. Şartlar ne olursa olsun en az bir sezon daha FC Köln forması giymek istiyorum. İstanbul'a gittiğimde Köln'ü, insanlarını ve stadyumu özlediğimi hissettim'' diye konuştu.

Futbolu bırakmayı hiç düşünmediğini belirten FC Köln kaptanı Özat, ''Zaman zaman zor anlarım olsa da futbolu bırakmayı düşünmedim. Düşünün normal bir hastalık değildi benimki. Kalp insanın en önemli organı. En kötü zamanımda bana destek olan kişiler Daum, başkan Owerath, Koch ve arkadaşlarımı düşündüğümde bırakmak aklıma bile gelmedi. 10 bin e-posta aldım. Bu müthiş bir olay. Futbol hayatımdan sonra bile Köln'de yaşamak isterim'' dedi.

Rüyalarında sürekli Futbol oynadığını gördüğünü tekrarlayan Özat, ''Karlsruhe hepimiz için bir şoktu. Ailemin ve eşimin o andan sonra futbolu bırakmamı istemeleri normal. Tabii ki ailem ve çocuklarımdan önemli hiçbir şey yok. Nihai kararı doktorlar verecek'' diye konuştu.

Bayern Münih'te forma giyen Lukas Podoski'nin FC Köln'e transfer olması halinde çok sevineceğini ifade eden Ümit, ''Podolski'nin tekrar Köln forması giymesine çok sevinirim. Kendisi çok yetenekli ve iyi bir oyuncu. Alman Milli Takımının anahtar oyuncularından. Birlikte Futbol oynamak isterim'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*