Ümit Özat'ın son durumu

Ümit Özat'ın son durumu.12207
  • Giriş : 29.08.2008 / 23:08:00

Koln doktoru Özat'ın durumunun iyi olduğunu Özat'ın kalp krizi ya da kalp spazmı geçirmiş olabileceğini söylüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alman ligi Bundesliga'da top koşturan Ümit Özat, bu gece oynanan ve 24'ten canlı yayınlanan Karlsruhe-Koln maçının 25. dkikasında kalp krizi geçirdi. Dili dönen ve sahada kalp masajı uygulanan milli futbolcu tüm stadı ve oyuncuları şoke etti.

Köln'ün Karlsruhe ile karşılaştığı maçın 25. dakikasında topsuz alanda bir anda yere yığılan Ümit Özat herkesi çok korkuttu. Özat'a sağlık ekipleri acilen müdahele ederken yıldız oyuncunun kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Ümit Özat acil olarak kontrol altına alınırken stadyumda bir anda ölüm sessizliği hakim oldu.

Maçın hakemi ve diğer futbolcular merak içinde Daum'a giderken Daum'un gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi. Olaya makasla müdahele eden sağlık ekipleri, dili boğazına kaçan tecrübeli futbolcunun dilini düzelterek milli futbocuaya hayata döndürdü. Aralarında geçen kısa konuşmanın ardından hakem baş parmağıyla "okey" işareti yaparak havaya kaldırdı.

Ümit Özat'ın iyi olduğunun anlaşılmasının ardından stadyumda hep bir ağızdan "Ümit Özat" tezahuratları başladı. Ölümden dönen tecrübeli futbolcu, bu talihsiz olayın ardından karşılaşmanın 31. dakikasında yerini McKenna'ye bıraktı. Koln doktoru Özat'ın durumunun iyi olduğunu Özat'ın kalp krizi ya da kalp spazmı geçirmiş olabileceğini söylüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*