Ümit Özdağ, saldırıya uğradı (2)

Ümit Özdağ, saldırıya uğradı (2).10566
  • Giriş : 05.11.2006 / 00:00:00

Bingöl'de katıldığı toplantıda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan adaylığını açıklayan Ümit Özdağ, Malatya'da bir gurubun saldırısına uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Özdağ, beraberindeki heyet ile dinlenmek üzere girdiği restoranda bir gurubun taşlı sopalı saldırısına uğradı. Özdağ, saldırıdan yara almadan kurtulurken, saldırıyı gerçekleştirdiği tahmin edilen 10-15 kişilik gurup ise kayıplara karıştı. Olay yerinde inceleme yapan emniyet güçleri, olayın faillerini yakalamak için çalışmalara başladı.

Ümit Özdağ, Malatya'da yaptığı konuşmada ise, Devlet Bahçeli'yi eleştirerek "O Devlet Bahçeli, ülkücü gençleri ülkücülere taş atmak için, her fırsatta sokağa indiriyor. Bizim işimiz ne vurmak ne de öldürmektir. Biz Türkiye'yi yeniden inşia etmek için geliyoruz" dedi. MHP Genel Merkezi'nin kendisi için adaylığını açıklayamaz dediğini, fakat adaylığını açıkladığını vurgulayan Özdağ, şimdi de kendisi için salona giremez dediklerini, salona da gireceğini, sonuçtan korkan bir MHP Genel Merkezi olduğunu iddia etti. Korkaklık nedeniyle ortamın gerildiğini, demokratik zeminin ortadan kaldırılmak istendiğini dile getiren Özdağ, "Ülkücüler kavga istemiyor. Ülkücü demokratik bir yarış istiyor. Ülkücüler benim de Devlet Bahçeli'nin de o kongrede konuşmasını istiyor. Benim amacım kongremin dostluk ve kardeşlik içerisinde geçmesi. Yapılan olayı bir protesto eylemi olarak değil, şiddet eylemi olarak değerlendiriyoruz. Hiçbir ülkücüye yakışmıyor bu eylemler." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious