Ümit Özgen’in ölümünü Meclis'te

Ümit Özgen’in ölümünü Meclis'te.19071
  • Giriş : 24.01.2009 / 11:56:00

Yıldız, Uludağ’da arkadaşlarıyla kayak yaparken kaybolan ve sağ bulunmasına karşın kurtarılamayarak yaşamını yitiren 21 yaşındaki Ümit Özgen’in ölümünü Meclis gündemine getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP'li Yıldız, Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde, Özgen'in ölümünde rol oynayan sağlık ekipmanlarının yetersizliğini anımsattı. Yıldız, şu sorularının Bakan Akdağ tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını istedi:
“Bakanlığınız tarafından, helikopterle hasta taşıma uygulamalarının başladığı yönünde yapılan açıklamalar göz önünde bulundurulduğunda, tam da bu uygulamalardan başarıyla söz edilecek bir olayda kurtarma çalışmaları sırasında neden helikopter kullanılmamıştır?
İnsanların kayak yapmak için yoğun olarak tercih ettiği ve özellikle kırık çıkık olaylarının sıkça yaşandığı bir bölgede tam donanımlı bir sağlık merkezinin olmamasının var olan sağlık merkezine personel verilmemesinin nedenleri nedir?
İnsan hayatının ne kadar ucuz olduğunu hatırlatan bu tür olayların bir daha yaşanmaması, ihmal ve yetersizlikler nedeniyle vatandaşlarımızın hayatlarını kaybetmemesi için Bakanlığınızda ciddi bir revizyona gidilecek midir ve ne gibi önlemler alınacaktır?”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*