Ümit Yılmaz - Ateş (Yeni Klip)

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

 

Ümit Yılmaz “Parmaklarımın Ucunda” isimli yeni albümü ile müzik marketlerde sanatseverleri bekliyor. Ümit Yılmaz, “Parmaklarımın Ucunda” isimli enstrümantal albümü ile müzik marketlerde yerini aldı. Müzik yaşamına erken yaşlarda başlayan Yılmaz, “Parmaklarımın Ucunda” albümünde konusunda uzman pek çok sanatçı ile birlikte çalıştı.
 
Anadolunun ezgilerini, batının disiplini ile bir araya getiren albümün yapımcılığını DMC üstlendi. Toplam 9 parçadan oluşan albüm’de biri hariç diğerleri enstrümantal parçalardan oluşuyor. Söz ve müziği Zülfü Beyhan’a ait “Yanarcan” isimli parçayı Ümit Yılmaz seslendirdi. Albümün aranjörlüğünü Önder Meral ve Müslüm Sevim üstlendi.
 
Projeye ismini veren “Parmaklarımın Ucunda” adlı eserin klip yönetmenliğini Kubilay Kasap yaptı. Klibin kareografisini Tan Sağtürk hazırladı ve dansıyla eşlik etti.
 
7 Ekim Gecesi, TİM Show Center‘da sunuculuğunu Vatan Şaşmaz”ın üstlendiği tanıtım galasına yaklaşık 1800 kişi katıldı. Ümit Yılmaz, albümde yer alan eserlerden bazılarını ilk kez gala gecesinde izleyenlerin beğenisine sundu.
 
Ümit Yılmaz, yapmış olduğu albümün tüm gelirini, “ÖZÜRLÜLER VAKFINA” bağışladı.
 
Albüm parçaları ve süreleri:
 
1-PARMAKLARIMIN UCUNDA 04:04
 
2-ADI YOK 03:55
 
3-ATEŞ 03:25
 
4-YANARCAN 04:42
 
5-ÖZGÜRLÜK 03:46
 
6-ANADOLU 05:27
 
7-UMUT RÜZGARI 04:17
 
8-SİVAS'IN AĞITI 04:27
 
9-KADIOĞLU ZEYBEĞİ 03:10
 
Albümde emeği geçenler:
 
YAPIM : DMC
 
PRODÜKTÖR : ÜMİT YILMAZ
 
MÜZİK YÖNETMENİ : ÜMİT YILMAZ
 
ARANJÖR : ÖNDER MERAL ( 1, 2, 3, 5, 8 ), MÜSLÜM SEVİM ( 4)
 
KAYIT : METİN KARATAŞ & ÖNDER MERAL,HASAN KARAKILIÇ
 
MASTERİNG & EDİT & MİX : SEHA E. AKBAŞ
 
STÜDYO : SİSTEM
 
FOTOĞRAF : KORAY KASAP
 
GRAFİK TASARIM : DİNAMO İLETİŞİM
 
ÜMİT YILMAZ BİYOGRAFİ
 
1973 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Sivas’ın Divriği ilçesi Madenli köyündendir. 5 yaşında iken babasının kendisine aldığı cura ile bağlama çalmaya başladı.
 
1981 yılında “Özel Arif Sağ Müzik Merkezi”’nde (ASM) solfej, repertuar ve bağlama eğitimi aldı. Bu eğitim yaklaşık sekiz yıl devam etti.
 
1986 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi “Türk Müziği Devlet Konservatuarı”nın “Çalgı” bölümünü kazandı. Ortaokul, lise, üniversite ve lisans üstü eğitimini burada tamamladı.
 
Henüz lise öğrencisiyiken; yöneticiliğini yaptığı “Telden Dile Müzik Merkezi”nde bağlama dersleri vermeye başladı.
 
1994 yılında okul arkadaşlarıyla birlikte “Kent Ozanları” adlı bir müzik grubu kurdu ve “Güllerin İçinde” isimli albümlerini yaptılar. Bu albümün yapımcılığını uzun yıllar bağlamasıyla eşlik ettiği yakın dostu Ahmet Kaya üstlendi.
 
Ahmet Kaya, Levent Yüksel, Erol Parlak, Sabahat Akkiraz, Sevcan Orhan, Servet Kocakaya, Piyanist Tuluyhan Uğurlu, Aşık Mahsuni Şerif… gibi bir çok sanatçıya stüdyolarda, albüm kayıtlarında, yurtiçi-yurtdışı konser ve festivallerde bağlamasıyla eşlik etti. Ayrıca okul hayatı boyunca bir çok müzik etkinliğinde yer aldı.
 
Ümit Yılmaz 2001 yılından beri “Haliç Üniversitesi Konservatuarı”nda öğretim görevlisi olarak bağlama dersleri vermektedir.
 
2003 yılında yaptığı “Sen Olmasan...” adlı ilk solo albümüyle bağlamacılığının yanı sıra yorumculuğuyla da müzikseverlerin karşısına çıktı.
 
2006 yılında Türk Halk Müziği yorumcusu Sevcan Orhan ile hayatını birleştirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious