Ümmetin Allah'a şikayet edildiği dua

Ümmetin Allah'a şikayet edildiği dua.13543
  • Giriş : 06.01.2009 / 02:00:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 10:12:43

Müslümanlar, Hamas'ın efsane lideri Şeyh Ahmet Yasin'in, ümmmeti Allah'a şikayet ettiği duaya sarıldı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İsrail geçen hafta cumartesi gününden beri Gazze'de insanlığın kanını donduran katliamlara imza atıyor.

Önce füzelerle vurduğu sivil halkı şimdi de karadan başlattığı askeri hareketle evlerinde katleden İsrail'e dünyanın herhangi bir yaptırımda bulunmamasından öteye bazı Müslüman ülkelerin de sessiz kalması tepkilerin odağı olmuş halinde.

İşte tam bu noktada akıllara İsrail'in sabah namazında giderken füzeyle şehit ettiği Şeyh Ahmet Yasin'in Filistin halkı için yaptığı dua akıllara geldi. 8 Aralık 1987'de başlayan ilk intifadanın başlamasına öncü olan Hamas'ın efsane lideri Yasin, duasında, İsrail'in katliamları karşısında ümmetin sessizliğini Allah'a şikayet etmişti.

Evlerin füze yağan Gazze'lilerin feryat ve figanlarının yer aldığı görüntüler eşliğinde verilen bu dua, İsrail'e akışı sessiz ve cılız kalan başta Arap dünyası ve Filistin'in kapı komşusu Mısır'a cevap verir nitelikte.

İşte o dua, İsrail'in 9. gününe giren Gazze çıkarmasında yeniden dillerde.

Gazze istilasında İsrail'in vahşet politikasını en ince ayrıntısına kadar yansıtan ÜLKE TV de dünkü ana haber bültenini Şeyh Ahmet Yasin'in, "Bizler direndik, ileri atıldık ve kaçmadık" sözleri ile başlayan duasıyla kapattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*