Ümraniye canisi konuştu

  • Giriş : 25.10.2007 / 10:16:00

Girdiği evde, ev sahibini ölüdürüp eşine tecavüze kalkışan Suat Ç.'nin tüyler ürperten ifadesi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ev sahibini ölüdürüp eşine tecavüze kalkışan zanlı Suat Ç., “Necmettin Uyar beni dövmüştü” dedi.

İstanbul"da sabaha karşı girdiği evde ev sahibi Necmettin Uyanır"ı öldüren, eşi Meltem Uyanır"a da tecavüze kalkıştığı iddiasıyla yakalanan Suat Ç. (28) cinayeti intikam amacıyla işlediğini söyledi.

"Dayağı sindiremedim"

Cinayet Büro Amirliği"ne sorgulanmak üzere getirilen Suat Ç. ile ilgili sürdürülen soruşturmada cinayetten 4 gün önce Necmettin Uyanır"ın sokakta oturan katil zanlısı Suat Ç."ye “Burada oturma git başka yere” demesi üzerine iki adamın kavga ettiği tespit edildi. Katil zanlısı Suat Ç."nin polise verdiği ifadede “Bu kavgada Necmettin beni dövmüştü. Mahallede, herkesin içinde dövülmeyi içime sindiremedim. Kendisinden intikam almak istedim” dediği öğrenildi. Katil zanlısı Suat Ç."nin Uyanır"ı takip ederek evini belirlediğini söylediği öğrenildi.

Hapı alıp eve girdim

Cinayet dedektifleri tarafından alınan ifadesinde, gece boyunca alkol içtiğini ve ardından hap aldığını belirten katil zanlısı Suat Ç. “Hap ve alkol alınca daha da kinlendim. Bu adam beni nasıl döver diye söylenmeye başladım ve sabaha karşı tespit ettiğim apartmana gittim. Önce kapıdan girmek istedim ancak kapı kilitliydi giremedim. Bunun üzerine balkon tarafına gittim. İnşaatta bulunan bir kalası getirip balkona dayadım ve böyle balkona çıktım” dedi.

Kalasla balkona çıktıktan sonra içeri silahla girdiğini belirten katil zanlısı Suat Ç."nin olayı şöyle anlattığı öğrenildi: “İçeri zorla girdikten sonra sanki başka birinin evine gelmiş gibi davranmak için "İsmail Kara burada mı oturuyor?"diye sordum. Amacım beni döven Necmettin"i kortumakdı. Eşinden onu bağlamasını istedim. Bağladıkdan sonra evi karıştırmaya başladım” dedi.

“Kavgada ateş ettim”

Evi karıştırırken Necmettin Uyanır"ın ellerini çözdüğünü ve silahla üzerine geldiğini gördüğünü belirten katil zanlısı Suat Ç. “Üzerime silahla gelince kavga etmeye başladık. Odadan balkona kadar itişip durduk. Sonra ateş ettim. Onu vurdum. Haplı olduğum için hangi silahla ateş ettiğimi hatırlamıyorum. Onun silahını aldım. Hırsızlık süsü vermek istedim. Evden birşey aldığımı tam hatırlamıyorum” dedi.

Suat Ç., “Bir suçu ortadan kaldırmak., gizlemek, delilleri kaldırmak, nitelikli yağma ve adam öldürmek” suçlarından tutuklanarak Ümraniye Cezaevi"ne gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious