Ümraniye'de 22 kişi gözaltına alındı

Ümraniye'de 22 kişi gözaltına alındı.8556
  • Giriş : 28.04.2009 / 10:09:00

Kahramanmaraş, Gaziantep ve Adana merkezli yapılan El Kaide operasyonları İstanbul'a uzandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dün sabah saatlerinde başlatılan ve sol terör örgütlerine yapılan operasyonlarla eş zamanlı baskınlarda Ümraniye'de 22 kişinin gözaltına alındığı ortaya çıktı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı özel harekat polislerinin gerçekleştirdiği operasyonda ilçedeki 17 ayrı eve baskın yapıldı. Baskın adreslerinin El Kaide terör örgütünün uyuyan hücreleri olduğu iddia edildi. 1 adet tabanca ve çok sayıda örgütsel dökümanın ele geçirildiği çalışmada gözaltına alınan kişilerle ilgili bazı bilgilere de ulaşıldı. Gözaltına alınan bazı kişilerin yurtdışı bağlantısı tespit edildi. Polisin, operasyon kararını Gaziantep'te düzenlenen operasyonun ardından aldığı ve oradaki operasyonda ele geçirilen bazı krokilerden yola çıkılarak İstanbul'daki baskınları yaptığı öğrenildi.
Önceki operasyonlarda Ş.H isimli bir kişinin özel olarak takip edildiği ve bu kişinin daha önce yurt dışında gerçekleştirdiği intihar saldırısının benzerinin Türkiye'de de yapılabileceği değerlendirilerek operasyon yapıldığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*