Ümraniye'de kazı çalışması başladı

Ümraniye'de kazı çalışması başladı.15945
  • Giriş : 05.04.2009 / 11:47:00

Ümraniye Tantavi tünelinde kazı yapan bazı kişilerin farkedilmesi üzerine kazı başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul polisi ve belediye ekipleri Ümraniye Tantavi tünelinde ilginç bir kazı çalışması yürütüyor. Tünelin girişinde inceleme yapan polis uzunluğu henüz belli olmayan bir başka tünelle karşılaştı.

Edinilen bilgilere göre Erdem Hastanesi'nin güvenlik görevlileri Tantavi Tüneli'nin Üsküdar istikametindeki giriş kısmında önceki gece kazı yapan bazı kişileri farketti. Güvenlik görevlilerinin haber verdiği Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri bahsedilen yere geldi. Kazı yapan şahıslar ise polisin geldiğini farkedince hemen olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Kazı yapılan yeri ve bırakılan kazma kürek gibi malzemeleri gören polis bomba yerleştirilmiş olabileceğini düşünerek takviye ekip istedi. Ardından olay yerine bomba imha ekipleri ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri geldi. Dün akşam yapılan çalışmalarda bir sonuç elde edilemedi.

Polis nezaretinde bu sabah çalışmalara yeniden başlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kanal robotu da olay yerine getirildi. Tünelin girişinde bulunan ve elle kazılmış olduğu anlaşılan küçük tünelin içinde belediye ekiplerinin çalışması devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kanal görüntüleme robotu ile tünelin iç kısmı görüntüleniyor. Yarım metre genişliğinde bir insanın ancak sığabileceği tünelde şu ana kadar yakaşık 50 metrelik mesafenin araştırıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*