Ümraniye'nin ardından bir cephanelik de Eskişehir'de çıktı

Ümraniye'nin ardından bir cephanelik de Eskişehir'de çıktı.22091
  • Giriş : 26.06.2007 / 23:00:00
  • Güncelleme : 26.06.2007 / 23:06:38

Ümraniye'nin ardından bir cephanelikte Eskişehir'de çıktı. Bir Emekli Binbaşı gözaltında.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Ümraniye'de 27 adet el bombası, TNT kalıpları ve fünyelerin ele geçirilmesiyle ilgili yürütülen soruşturma genişletiliyor. İstanbul Savcılığı ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttüğü soruşturma çevre illere de yayıldı.

EMEKLİ BİNBAŞI GÖZALTINDA

Verilen ifadeler doğrultusunda iz süren polis son olarak Eskişehir'de bir eve baskın düzenledi. Evde yapılan aramada uzun namlulu kanas silahlar, A-4 patlayıcı madde ve çok sayıda askeri mühimmat ele geçirildi. Operasyon kapsamında bir Emekli Binbaşı gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde sorgusu süren Emekli Binbaşı'nın Ankara'da da bir evi olduğu anlaşıldı. Ekipler vakit kaybetmeden Emekli Binbaşı'nın Ankara'daki evine de baskın düzenledi.

Ancak bu evden suç unsuru bir malzeme ele geçirilemedi. Soruşturma çok yönlü olarak sürdürülüyor. Emekli Binbaşı'nın Ümraniye'de bulunan patlayıcılarla ilgisi araştırılıyor. İki olay arasındaki bağlantı inceleniyor.

DÖRT KİŞİ TUTUKLANDI
Ümraniye'deki cephanelik evle ilgili olarak bugüne kadar aralarında Emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin'in de bulunduğu 4 kişi çıkarıldıkları ağır ceza mahkemesince tutuklandı. Olayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious