Ümraniye'nin ucu DYP'ye kadar uzandı

Ümraniye'nin ucu DYP'ye kadar uzandı.18133
  • Giriş : 26.08.2007 / 11:13:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 04:05:54

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Ümraniye soruşturması kapsamında dört kişiyi daha gözaltına aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gözaltına alınanların içinde DYP Kadıköy İlçe Genel Sekreteri Mete Yalazangil'in olduğu öğrenilirken, çetenin üst düzey bürokratlara suikast hazırlığında oldukları öğrenildi.

Ümraniye bir gecekonduda ele geçirilen el bombalarıyla ilgili soruşturma geniş kapsamda sürüyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından yürütülen soruşturma kapsamında dün gece dört kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınanların üst düzey bürokratlara suikast hazırlığı içinde oldukları iddia edildi.

DYP YÖNETİCİSİ ÇIKTI

Gözaltına alınan isimlerden Mete Yalazangil'in DYP Kadıköy İlçe Genel Sekreteri olduğu öğrenildi. Gözaltındaki bir diğer isim Zeki Yurdakul Çağman'ın ise Muzaffer Tekin'le bağlantısı ortaya çıktı. Şu an cezaevinde tutuklu bulunan Muzaffer Tekin'in arandığı sırada intihar girişimi sonrası kendisini Kadıköy'deki bir hastaneye yetiştiren ve daha sonra ortadan kaybolan şahsın Çağman olduğu sanılıyor.

TETİKÇİLERDEN BİRİ ÇEÇEN

Diğer gözaltına alınan iki şahsın ise üst düzey bürokratlara yönelik suikast planının tetikçileri olduğu öğrenildi. Bakırköy'de bir lokanta işlettikleri belirtilen Çeçen uyruklu Salpir Pebzlevıdze ile Tuncay Hacıbektaşoğlu'nun aynı zamanda Muzaffer Tekin'le bağlantı kurdukları da ortaya çıktı. Gözaltına alınan dört şahısın bugün mahkemeye çıkarılmaları bekleniyor.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious