Umreden dönen çifti pilot uçaktan indirdi mi?

Umreden dönen çifti pilot uçaktan indirdi mi?.8933
  • Giriş : 01.07.2009 / 17:50:00

Umre ziyaretini tamamlayan bir çift, Türkiye'ye dönüş için bindikleri THY uçağının kaptan pilotuyla tartışınca Medine'de uçaktan indirildikleri iddiasıyla pilottan şikayetçi oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

THY'nin başka bir uçağıyla 6 saat sonra İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen emekli Hayri Teke ve eşi Mevlüde Teke, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayda mağdur olduklarını söyledi.

Samsun'dan Umre ziyareti için 180 kişilik kafileyle gidiş dönüş bilet aldıklarını ve 15 Haziranda kutsal topraklara gittiklerini anlatan Hayri Teke, 30 Haziranda Umre ziyaretlerini tamamlayarak saat 19.55'teki TK 5303 sefer sayılı THY uçağıyla Türkiye'ye dönmek üzere Medine Havalimanı'na geldiklerini kaydetti.

Uçuş işlemleri sırasında uçağın bir saat rötarlı olduğunu öğrendiklerini kaydeden Hayri Teke, ''Sürenin sonunda uçağa binmeye başladık. Uçağın kapısında bekleyen pilota, rötarın nedenini sordum. 'Yolcuların rahat binmesi için tek kapı yerine iki kapı açsaydınız' dedim. Bunun üzerine pilot 'siz bize hesap soramazsınız' dedi. Ben de uçağa binip arka sıradaki yerime oturdum. Pilotun şikayeti üzerine Suudi güvenlik görevlileri uçağa gelerek bizi indirdi'' diye konuştu.

Teke, el çantaları ve bagajlarının uçakta kaldığını, bu yüzden Medine Havalimanı'nda büyük sıkıntı yaşadıklarını da iddia ederek, poliste bir özür yazısı yazarak serbest kaldıklarını ve THY'nin başka bir uçağıyla İstanbul'a geldiklerini anlattı.

Hayri Teke ve eşi, Atatürk Havalimanı'nda Emniyet Şube Müdürlüğüne giderek, THY pilotundan şikayetçi oldu.

-THY AÇIKLAMASI-

Bu arada, THY Basın Müşavirliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, TK 5303 sefer sayılı Medine-Samsun uçağının pilotlarının, yolcuyu uçaktan atma gibi bir girişimi olmadığı belirtildi.

Açıklamada, TK 5303 sefer sayılı uçakta yaşanan bir saatlik gecikmenin, TK 5302 sefer sayılı İstanbul-Medine uçağının slot ve hava trafiğinden kaynaklandığı bildirildi.

Açıklamada ayrıca, uçak, Medine-İstanbul yolcularını almaya başladığı sırada yolculardan birinin gecikme nedeniyle şikayet ederek bağırmaya başladığı, bunun üzerine pilotun kendisini uyardığı, uçaktan atma gibi bir durumun söz konusu olmadığı, tartışma üzerine Suudi polisinin yolcuyu gözaltına aldığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*