Umut Oran destek arıyor

Umut Oran destek arıyor.11776
  • Giriş : 14.04.2008 / 09:38:00

CHP'de genel başkan adaylarından Umut Oran delegelere mektup göndererek destek istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP genel başkan aday adaylarından Umut Oran, halkın beklediği “umut ışığını CHP’de yakmak istediğini bildirdi.

CHP’nin 26-27 Nisan tarihlerinde Ankara’da yapılacak 32’nci Olağan Kurultay’ında genel başkan adaylığı için yarışacak isimlerden Umut Oran, kurultaya 2 hafta kala delegelere bir mektup gönderdi. Mektubunda, Türkiye’nin şu andaki durumunu, “gecenin en karanlık zamanı, yeni günün doğumuna en yakın olduğu zaman" olarak niteleyen Oran, “Siyasetteki mevcut güçler dengesini değiştirebilirsek, koyu karanlık dağılacak, yeni ve umutlu bir sabaha uyanabileceğiz. Üyesi olmakla onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nin 32. Olağan Büyük Kurultayı işte bu yeni sabahın müjdecisi olabilir" dedi.

“CHP için değişim, iktidar demektir" diyen Umut Oran, şunları belirtti:

“CHP’de değişimin yönü bellidir. Değişim, Cumhuriyetin temel değerlerine dair duyarlılığımızdan taviz vermeden, sola, sosyal demokrasiye açılmakla mümkündür. Partide demokrasiyi ve katılımcılığı hayata geçirmekle mümkündür. Ne var ki değişmek yetmez. Bu değişimi, CHP’ye oy vermeyen milyonlara anlatarak, onları ikna etmek, iktidar yürüyüşünde harekete geçirmek gerekir. Ben işte bunu sağlamak için CHP Genel Başkanlığına adayım.

Halkımızın beklediği umut ışığını CHP’de yakmak istiyorum. Evet, birçok eksiğimiz, düzel-tilmesi gereken pek çok yanlış var, bunların bilincindeyim. Yolumuzun zor ve uzun olduğunu biliyorum. Ama ne ezen ne de ezilenin olduğu, sömürüsüz bir dünya özleminin bu topraklarda vücut bulabilmesi, halkımızın kendi gerçek iktidarını kurabilmesi ve bütün baskıların son bulabilmesi için, bu sorumluluk duygusuyla hareket eden siz CHP’lilerle birlikte artık harekete geçme vaktidir.

TARİHİ SORUMLULUK

CHP kurultay delegelerinin tarihi bir sorumluluk üstlendiğini belirten Oran, delegelerin, “akıl ve yüreklerinin sesiyle yapacağından emin olduğunu vurguladı.

Kurultaya kadar, delegelere dönük çalışmaların süreceğini anlatan Oran, mektubunu “CHP’de değişim bir parti davası değil, bir ülke davasıdır. Bu davada yan yana yürüyebilmek, tüm ülkede yaratacağımız değişim rüzgarıyla CHP’yi hep birlikte iktidara taşıyabilmek umuduyla, sevgi ve saygılarımı sunuyorum sözleriyle bitirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious