Umut yaşam savaşını kaybetti

Umut yaşam savaşını kaybetti.13578
  • Giriş : 13.06.2008 / 15:38:00

SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde geçirdiği bademcik ameliyatı sonrası dilinin geri kayması sonucu nefessiz kalıp bitkisel hayata giren ve 7 gündür yaşam mücadelesi veren 5 yaşındaki Umut Karabey, dün gece öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Baba Mahmut Karabey, “Oğlumu ihmal yüzünden öldü. Sorumlular hakkında yasal işlem başlatacağım” dedi.

Umut Karabey, Ordu Devlet Hastanesi'nde 5 Haziran tarihinde geçirdiği bademcik ve geniz eti ameliyatı sonrasında, baygın halde bulundu. Minik Umut, dilinin geri kayması sonucu, beynine oksijen gitmediğinden bitkisel hayata girdiği belirlendi. Ameliyat sonrası yüzünde morarmanın başlamasıyla anlaşılan olay sonrası 5 yaşındaki Umut'a yeniden müdahale edildi. Ancak başarılı olunamayınca hemen Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Fakat Karabey Yoğun Bakım Ünitesi'nde 7 gündür verdiği yaşam mücadelesi dün gece kaybetti.

Ailesi, tek çocuklarının ölümü ile yıkıldı. Baba Mahmut Karabey, olayın peşini bırakmayacağını söyleyerek, “Oğlum ihmal yüzünden öldü. Basit denilen bir operasyon sonrası onun öleceğini kim tahmin ederdi. Onu ameliyat yaptırmasaydık. Çok sık hastalanıyor diye bize bu operasyonu önermişlerdi. Biz onun yokluğuna nasıl alışacağız? Başka canlar yanmasın diye sorumluların yargılanmasını istiyoruz” diyerek gözyaşı döktü.

Öte yandan Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Atilla Öztürk, olaya çok üzüldüklerini, her tıp merkezinde çok nadir de olsa böyle vakaların görülebileceğini söyleyerek, “Konuyla ilgili soruşturmamız devam ediyor” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious