Umutluyuz!

Umutluyuz!.5681
  • Giriş : 15.09.2006 / 00:00:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, CA Osasuna karşısında aldıkları beraberliğin kendilerini deplasmana umutlu getireceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ziya Doğan, 2-2 biten maçın ardından yaptığı değerlendirmede, avantajlı bir skor almak istediklerini, ancak bunu başaramadıklarını belirterek, ''Erken gol yedik. Rakip 10 kişi kaldı. Çok kapalı oynadılar. Oyuncularımız boş alan bulamadı. Ama son anlarda beraberliği yakaladık. Beraberlik bizi oraya umutlu getirecek'' dedi.

Oyuncularının gösterdiği mücadeleden memnun olduğunu dile getiren Doğan, şöyle konuştu:
''Ancak zaman zaman pozisyon hataları yaptık. Bunu aza indirmemiz lazım. Aza indirdiğimiz zaman Trabzonspor, çok daha iyi takım olacak. 10 kişi kalmasına rağmen rakibin mücadelecisi ve pas yüzdesi yüksekti. Son 15 dakika bizim için yeterli süreydi, kenarları kullanmalıydık. Ama çok doldur boşalt yaptık. Tabii ki zaman zaman futbolcu inisiyatifini kullanıyor. Ama bunlar hep zamanla düzeltilecek şeyler. Zamanla düzeleceğimize inanıyorum.''

Doğan, kasetten daha farklı bir CA Osasuna izlediklerini de dile getirerek, ''6-7 oyuncusunu değiştirerek oynattılar. Geniş bir kadrosu var. Tabii bizim hiç seyretmediğimiz oyuncular oldu. Taktik anlamda zorlandık. 7 değişiklik, önemli bir değişiklik. Bizim orada onları yenebilecek gücümüz var. Bunu zaman gösterecek'' diye konuştu.

-ZIGANDA'NIN AÇIKLAMALARI-

CA Osasuna Teknik Direktörü Jose Angel Ziganda ise kendileri açısından iyi bir karşılaşma olduğunu söyledi.

Trabzonspor'un iyi bir takım olduğunu dile getiren Ziganda, ''Oyun başında bizim lehimize anlar oldu ve gol bulduk. Ama Trabzonspor çok iyi bir takım, gol atarak beraberliği yakaladılar. 10 kişi kalmamıza karşın iyi dayandık. Pozisyon da ürettik ancak değerlendiremedik'' dedi.

Artık önlerindeki karşılaşmayı düşüneceklerini ifade eden Ziganda, ''Bizim açımızdan iyi bir karşılaşma oldu. Sonuçta aynı yoğunlukla olmamız gereken bir karşılaşma yapacağız'' diye konuştu.

Ziganda, Trabzonspor'un elle oynama olduğu iddiasıyla olan penaltı beklentisiyle ilgili olarak da, ''Olabilir. Ben görmedim'' dedi.

-100. GOL GÖKDENİZ'DEN-

Bu arada Trabzonspor'un Avrupa kupalarındaki 100. golünü Gökdeniz Karadeniz kaydetti.
Gökdeniz'in golüyle bordo-mavililer, Avrupa kupalarında ''dalya'' dedi.
Karşılaşmada Trabzonspor'un 2. golünü atan Umut ise bordo-mavili takımın kupalar tarihindeki 101. golünü imza atmış oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious