Unakıtan, Ümraniye esnafını ziyaret etti

Unakıtan, Ümraniye esnafını ziyaret etti.7906
  • Giriş : 15.07.2006 / 00:00:00

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan Ümraniye esnafını ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Öğle saatlerinde AK Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı'na gelen Maliye Bakanı Unakıtan, burada basına kapalı toplantıya katıldı. Toplantıdan sonra Bakan Unakıtan, Ümraniye Belediye Başkanı Has Can ile birlikte Alemdar Caddesi'ndeki Kuyumcu Çarşısı'nı gezdi. Unakıtan kuyumcuları ziyareti sırasında vatandaşların yoğul ilgisiyle karşılaştı. Daha sonra simitçi dükkanını da ziyaret eden Bakan Unakıtan'a, burada simit ile çay ikram edildi. Ziyareti sırasında kuyumcuların yoğun olarak çalıştıklarını gördüğünü dile getiren Bakan Unakıtan, "Hatta meşgul etmemek için ziyaretlerimi kısa tutmaya çalıştım." diye konuştu.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Unakıtan, İsrail'in Lübnan'a saldırısının Türkiye ekonomisine ne ölçüde etkisinin olacağını sorulması üzerine, "Böyle durumlar sadece Türkiye'de değil, dünyanın diğer ülkelerinde de ekonomik çalkantılara sebep olur. Ama daha sonra herşey düzelir. O yüzden Türkiye ekonomisinde herhangi bir problemin yaşanacağını düşünüyorum." dedi.

Öte yandan Unakıtan, gezisi sırasında "Ekonomi iyi değil. Vatandaş ağlıyor. İşyerini kapatan kapatana. Ben bir işçi olarak memnun değilim" şeklinde sitem eden bir vatandaşa, "Bak ben buradan geçiyorum, bir tane kapatan yok." şeklinde karşılık verdi. Bu sırada vatandaşın tekrar "Ben size işyerini kapatanları gösterebilirim. Muhabese kayıtlarını inceleyin!" şeklindeki sözlerini Unakıtan gülerek geçiştirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious