Unakıtan, Viyana'da temaslarına başladı

Unakıtan, Viyana'da temaslarına başladı  .10395
  • Giriş : 28.03.2008 / 14:54:00

Resmi ziyaret için Viyana'da bulunan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan resmi temaslarına başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Unakıtan temasları çerçevesinde ilk görüşmeyi, bugün Avusturya sanayiciler Birliği başkanı Veit Sorger ile yaptı.

Avusturya Sanayiciler Birliği (İV) merkezinde yapılan görüşmede bakan Unakıtan'a, Türkiye'nin Viyana büyükelçisi Selim Yenel, bakanlık müsteşarı Hasan Basri Aktan ile Gelir dairesi başkanı Timur Çakmak eşlik ettiler.

Görüşmede, Türkiye'deki yatırım olanaklarının ele alındığı ve Avusturyalı sanayicilerin Türkiye'ye yatırım yapmaya davet edildiği öğrenildi.

Maliye bakanı Kemal Unakıtan, öğleden sonra da Avusturya başbakan yardımcısı ve maliye bakanı Wilhelm Molterer ile ikili görüşme yapacak ve Türkiye ile Avusturya arasında çifte vergilendirmenin önlenmesi anlaşmasını imzalayacak.

Maliye bakanlığı yetkilileri, güncel ekonomik gelişmeler çerçevesinde revize edilmesi ihtiyacı duyulan anlaşmayla Türkiye ve Avusturya'nın yatırımcılar açısından daha cazip hale getirilmesinin amaçlandığını belirttiler.

İki ülke maliye bakanları tarafından bugün Viyana'da imzalanacak çifte vergilendirmenin önleme anlaşması, iki ülke parlamentosu tarafından onaylandıktan sonra yürürlüğe girecek.

Maliye bakanı Kemal Unakıtan Viyana'da akşam saatlerinde de, bu ülkede yerleşik Türk iş adamlarını Türkiye'nin Viyana büyükelçiliğinde kabul ederek sorunlarını dinleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious