Unakıtan: Bütçemiz taş gibi

Unakıtan: Bütçemiz taş gibi.5587
  • Giriş : 25.05.2007 / 10:16:00
  • Güncelleme : 25.05.2007 / 11:06:58

Unakıtan, "Bütçemiz evelallah taş gibi. Ne dediysek o rakamları performansını tutturuyoruz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vergi Konseyi, bünyesinde bulunan "Kurumlar Vergisi Çalışma Grubu" üyelerine plaket vermek amacıyla Bilkent Otel’de bir kokteyl düzenledi. Kokteyle katılan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, bütçe konusuna değinerek şunları söyledi:
"Burası Türkiye Cumhuriyeti devletinin bütçesi. Dikkat edin, Ahmet’in, Mehmet’in bütçesi değil bu. 205 milyar YTL tutuyor. Bu bütçenin içerisinde 178 milyar YTL gelirler tutuyor...Bunları kendi içerisinde kendi şartlarına göre değerlendirdiğinizde hiç anormal birşey yok bütçemiz evelallah taş gibidir. Ne dediysek o rakamları fazlasıyla performansını tutturuyoruz." Görevde bulunduğu süre içerisinde Türkiye’nin kazanımlarının çok olduğuna işaret eden Unakıtan, "Bütçenin iki yakasını bir araya getirdik, milletin parasına sahip çıktık" dedi.

Ben buradayken yapın

Türkiye’yi artık kimsenin tersine döndüremeyeceğini belirten Unakıtan, yaptıkları düzenlemelerin yapısal reform niteliğinde olduğunu anlattı. Unakıtan özelleştirmeden 23 milyar dolar gelir elde ettiklerini ve bunun parasını da "tık diye kasaya koyduklarını" söyledi. Unakıtan, "Vergi Vakfı" kurulması konusunda Vergi Konseyi Başkanı Mustafa Uysal’ın önerisini de "güzel bir fikir" olarak değerlendirirken, ancak bu vakfın bir an önce kurulmasını ve kendisinin her türlü desteği vereceğini kaydetti. Unakıtan’ın, "Seçimler geliyor ne olur ne olmaz. Ben buradayken yapın" demesi gülüşmelere neden oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious