Unakıtan by-pass ameliyatı oldu

Unakıtan by-pass ameliyatı oldu.10714
  • Giriş : 20.02.2009 / 09:12:00

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan by-pass ameliyatı oldu. Unakıtan'ın sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Unakıtan'a Cleveland Clinic'te refakat eden oğlu Abdullah Unakıtan, telefonla yaptığı açıklamada, ''babasının by-pass ameliyatı olduğunu, ameliyatta yüzde yüz oranında başarı sağlandığını, gayet iyi durumda olduğunu, çok çabuk iyileşme sürecine girdiğini ve yürüme egzersizlerine başladığını'' belirtti.

İŞTE UNAKITAN'IN ÜNLÜ DOKTORU

ABD'nin Cleveland kentinde by-pass ameliyatı olan Maliye Bakanı Unakıtan'ı ABD'de ''Altın Parmak'' lakabıyla tanınan kalp cerrahı Bruce Lytle ameliyat etti.

Bakan Unakıtan'ın oğlu Abdullah Unakıtan, A.A muhabirine, Bakanın ameliyatını Cleveland Clinic Kalp ve Damar Hastalıkları Enstitüsü Başkanı Kalp Cerrahı Bruce Lytle'ın yaptığını ve ameliyata aynı klinik kardiyologlarından Prof. Dr.Murat Tuzcu'nun da eşlik ettiğini söyledi.

Dr. Bruce Lytle, ABD'de ''Altın Parmak'' lakabıyla tanınan ünlü bir kalp cerrahı ve aynı zamanda kalp ve damar hastalıkları konusunda ABD'nin bir numaralı hastanesi Cleveland Clinic'in Kalp ve Damar Enstitüsü Başkanı olarak görev yapıyor. ABD'nin yine başarılı kardiyologlarından Prof. Dr. Murat Tuzcu da Cleveland Clinic'in Kalp ve Damar Hastalıkları Bölümünde başkan yardımcılığı görevini sürdürüyor.

Bu arada, kliniğin medya ile ilişkilerden sorumlu yetkilisi Brian Kolonick, A.A muhabirine, by-pass ameliyatı olan Unakıtan'ın hastanede istirahat ettiğini ve iyi durumda olduğunu söyledi.

Kolonick, Bakan Unakıtan'ın doktoru Murat Tuzcu'nun yarın hastanede basın mensuplarına açıklama yapacağını da teyit etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*