Unakıtan: Cumhuriyet en büyük miras

Unakıtan: Cumhuriyet en büyük miras.10550
  • Giriş : 28.10.2008 / 21:06:00

Maliye Bakanı Unakıtan,''Bizi millet olarak bir arada tutan Cumhuriyet, bize bırakılan en büyük mirastır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Unakıtan, Cumhuriyet'in ilanının 85. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Cumhuriyetin 85. yılını coşkuyla kutladıklarını, bu büyük günde Cumhuriyetin kurucusu büyük önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitleri ve gazileri milletçe, şükran ve rahmetle andıklarını bildirdi.

''Bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan Cumhuriyet , bize bırakılan en büyük mirastır'' diyen Bakan Unakıtan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

''Bu nedenle hiçbir kötü emel, birlik ve beraberliğimize zarar veremeyecek, yüreği vatan sevgisiyle dolu Türk Ulusu'nun gücü ve iradesi karşısında tutunamayacaktır. Atatürk'ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti, önünde uzanan aydınlık yolda, emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmak için verdiği kararlı mücadeleyi sürdürecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan bu Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır.

Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, Cumhuriyeti ilan eden TBMM'nin üyelerini, cennet yurdu bize emanet eden şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz gönül borcu, saygı ve rahmetle bir kez daha anıyoruz. Tüm ulusun en büyük bayramını kutluyorum.'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*