Unakıtan görevini bırakıyor mu?

Unakıtan görevini bırakıyor mu?.10550
  • Giriş : 27.04.2009 / 20:19:00

Unakıtan, bakanlık görevi ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kemal Unakıtan, Birleşik Arap Emirlikleri Federal Ulusal Konseyi Başkanı Abdüllaziz Abdullah El-Ghurair ve beraberindeki heyeti kabulünün ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Unakıtan, bir belediye başkanına söylediği, ''Bakanlığa geldim para, gideceğim para istiyorsunuz'' biçimindeki esprili ifadesi hatırlatılarak, kabine revizyonunun gündemde olduğu bir dönemde sağlık koşulları nedeniyle kendisinin mi görevden ayrılmak istediğinin sorulması üzerine, bu konularda tamamıyla hükümet politikasının geçerli olduğunu söyledi.

Unakıtan, ''Biz her zaman görevdeyiz. Görevimizi bugüne kadar yaptık, bundan sonra da yaparız. Ancak sayın başbakanın iradesinde. Ama hiç kimse devamlı surette, hayat boyu bir yerde kalacak diye birşey söz konusu değil. İnsanlar dünyaya bile bir gün geliyor, bir gün de gidiyor'' diye konuştu. Unakıtan, söz konusu cümleyi de bu geçiciliği ifade etmek için söylediğini bildirdi.

Aynı gazetecinin, ''Gitme niyetiniz yok yani?'' sorusuna da Unakıtan, ''Yok, öyle bir niyetim de. O niyet bana ait birşey değil'' karşılığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*