Unakıtan: 'Herşeyi kamuoyu ile paylaşacağız'

Unakıtan: 'Herşeyi kamuoyu ile paylaşacağız'.5587
  • Giriş : 30.01.2007 / 00:00:00

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 'Köstebek' soruşturması ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

2006 yılı bütçe sonuçlarını "olduça parlak ve sevindirci" diye değerlendiren Unakıtan, sonuçları kamuoyuna Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklayacağını söyledi.

Bakan Unakıtan, Suudi Arabistan-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Fahd Bin Jaber Al-Shamri ve beraberindeki heyeti Bakanlıkta kabul ederek bir süre görüştü. Basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından açıklama yapan Unakıtan, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Halkbankası ve Tekel'in özelleştirilmesine ilişkin bir soru üzerine Unakıtan, Tekel'in nasıl özelleştirileceğine yönelik henüz karar vermediklerini, Halkbankası'nın ise özelleştirme takvim ve prosedürünü yakında açıklayacaklarını söyledi.

Unakıtan, bir soru üzerine 2006 yılı bütçe rakamlarının belli olduğunu, bu sonuçları kamuoyuna Başbakan'ın açıklayacağını belirtti. Bu nedenle bütçe rakamlarıyla ilgili olarak bilgi vermeyeceğini ifade eden Unakıtan, "Bütçe rakamları Türkiye açısından oldukça parlak ve sevindirici. Onları yakında Başbakanımız daha sonrada detaylı bir şekilde Maliye Bakanlığı olarak değerlendirme yapacağız" diye konuştu.

Maliye Bakanlığı'ndaki 'Köstebek' soruşturması ile ilgili yeni gelişmelerin olup olmadığının sorulması üzerine Unakıtan, konu ile ilgili olarak dün yaptığı yazılı açıklamayı hatırlatarak, "Soruşturma normal sürecinde devam ediyor. Soruşturma tamamlansın, herşey netleşsin; açığa çıksın elde ettiğimiz neticeleri en detayına kadar kamuoyu ile paylaşacağız" dedi.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kendisine yönelik eleştirilerinin hatırlatılması üzerine ise Unakıtan, "Onlar bana karşı tavırlarını alışkanlık haline getirdiler. Benim yaptığım işler ortada. Huzur içerisindeyim; alnım ak. Herşeyi gayet iyi şekilde devam ettiriyoruz. Bütçe açıklarına baksınlar. Biz hükümete geldiğimizde nerelerdeydi nerelere indi. Maliye Bakanlığı'nı herkes ona göre değerlendirsin" diye konuştu.

Albaraka Türk'teki görevi sırasında ortaya atılan iddialarla ilgili olarak ise Unakıtan, "Biz o dönemde ne yaptıysak kanunlara nizamlara uygun olarak yaptık" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious