Unakıtan iddiaları reddetti

Unakıtan iddiaları reddetti.8853
  • Giriş : 18.04.2008 / 21:35:00

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) pirinç satışına oğlu Abdullah Unakıtan’ın da karıştığı iddiaları ile ilgili olarak, “Külliyen yalan” açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Unakıtan, yazılı açıklamasında, TMO’nun çeltik ihalesinde oğlu Abdullah Unakıtan’ın pirinç ithalatçısı bir firmayla hareket ettiği ileri sürülen haberle ilgili olarak, “Bugün bir gazetede oğlum Abdullah Unakıtan’ın pirinç ithalatçısı bir firmayla ilişkilendirilmesi haberi külliyen yalandır” dedi.

Oğlu Abdullah Unakıtan’ın tavuk yetiştiriciliği ile uğraştığını belirten Unakıtan, şunları ifade etti:

“Sözü edilen firmadan 2004 yılında kendi adına mısır ithalatı yaptırtmamış; sadece bir defaya mahsus olmak üzere mısır alımı yapmıştır. Bunun haricinde herhangi bir iş ilişkisi olmamıştır. Sözkonusu haberde oğlumun Akel Şirketler Grubu ile hareket ettiği iddia edilmiştir. Bu iddia tamamıyla gerçek dışı olup oğlumun bu şirketle hiçbir ilişkisi olmadığı gibi birlikte de hareket etmemiştir. Bu gerçek kolaylıkla ortaya koyulabilecek iken kötü niyetli bir yaklaşımla yapılmış haber hakkında yasal haklarımı kullanacağımı da kamuoyunun bilgilerine sunarım.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious