Unakıtan: Sanayicinin ve üreticinin önünü açacağız

Unakıtan: Sanayicinin ve üreticinin önünü açacağız.10922
  • Giriş : 25.08.2007 / 20:31:00

Kemal Unakıtan, ''Hükümetimizin en önemli politikası üretimi ve üreticiyi desteklemektir. Sanayicinin ve üreticinin önünü açacağız'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kemal Unakıtan, Eskişehir Sanayi Odası'nı (ESO) ziyaretinde yaptığı konuşmada, sanayinin bir ülkenin can damarı olduğunu belirterek, ihracat yapmak, istihdam meydana getirmek, ülkenin kalkınmasını sağlamak ve gayrisafi milli hasılayı artırmak için üreticinin desteklenmesi gerektiğini kaydetti.

Türkiye'nin 2002 yılından bu yana sürekli büyüyen bir ülke olduğunu ifade eden Unakıtan, şöyle konuştu:

''Daha önceleri nasıldı? Türkiye biraz büyüyordu. Ama sonra tekrar küçülüyor, daha da kötüsü büyüme eksi oluyordu. 2001'de cumhuriyet tarihinin en büyük küçülmesini yaşadık. Yanlış politikalar kazanımları hemen götürür. Ekonomiyi düzeltmek kolay değildir, ancak bozulması çok kolaydır. Hükümetimizin en önemli politikası üretimi ve üreticiyi desteklemektir. Sanayicinin ve üreticinin önünü açacağız.''

ESKİŞEHİR OSB'NİN DEMİRYOLU BAĞLANTISI

Unakıtan, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) demiryoluna mutlaka bağlanması gerektiğini belirterek, bu konudaki çalışmaların hemen başlatıldığını bildirdi.

Eskişehir OSB'nin demiryoluna bağlantısı için 7 kilometrelik bir yol yapılması gerektiğini ifade eden Unakıtan, şöyle devam etti:

''Yolun kendi küçük ama yapacağı iş çok büyük. Gerekli çalışmalara başladık. Asıl amacımız Eskişehir'i Gemlik'e ya da Bandırma'ya bağlamak. Eskişehir için daha büyük ve önemli projelerimiz var. Kent içinde kalan çevreyolunun iyileştirilmesi için çalışmalar başladı. Eylül ayı içinde ilk kazmayı vuracağız. THY'nin 21 Haziran'da 3 gün olarak başlattığı Eskişehir-İstanbul seferleri 17 Eylül itibaren haftada 5 sefere çıkacak. 28 Ekim'den itibaren de her gün sefer yapılacak.'' Unakıtan ve beraberindekiler, Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Özaydemir ile birlikte, yapılması planlanan demiryolu hattının güzergahında incelemelerde bulundular. Unakıtan daha sonra Eskişehir-Kütahya karayolu Basma kavşağında yapımı süren köprülü kavşak çalışmalarını inceledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious