Unakıtan: SSK ve BAĞ-KUR'lulara prim affı tasarısı yok

Unakıtan: SSK ve BAĞ-KUR'lulara prim affı tasarısı yok.10338
  • Giriş : 15.05.2008 / 13:28:00

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, SSK ve BAĞ-KUR prim affıyla ilgili hazırlanmış bir tasarı olmadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Unakıtan, TBMM'ye gelişinde gazetecilerin, SSK ve BAĞ-KUR prim affına ilişkin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, ''42 milyar YTL'ye ulaşan prim borçlarının affedilmesiyle ilgili düzenlenmenin Mecliste bir tasarıya ekleneceği şeklinde haberler var. Hükümetin bu yönde aldığı bir karar var mı?'' sorusuna karşılık Unakıtan, ''Maliye Bakanlığı olarak ben konuşursam... Çalışma Bakanlığı ile oturup yeniden bu konuyu konuşmamız icap ediyor. Daha önce kendisiyle, sözlü olarak çok kısa görüştük. Öyle hazırlanmış bir tasarıyı ben görmedim' dedi.

Bir gazetecinin ''Af mı, taksitlendirme mi?'' sorusu üzerine Unakıtan, ''Onu Çalışma Bakanına sorun. Bana tasarı gelmemiş diyorum'' karşılığını verirken, ''Prensip olarak buna karşı mısınız?'' sorusu üzerine ise ''Çalışma Bakanı ile görüşüp ondan sora konuşabilirim'' diye konuştu.

Unakıtan, ''İl Özel İdaresi ile ilgili düzenlemede bütçeye 4 milyarlık bir yük gelecek. Bunun 2 milyarı bu yıl olacaktı. Böyle bir yükü kaldırabilecek durumda mısınız, yoksa ek bir önlem mi gerekecek'' sorusuna da ''Kaldırabilecek durumdayız'' yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious