'Unakıtan taburcu edilmeyecek'

'Unakıtan taburcu edilmeyecek'.12686
  • Giriş : 03.02.2009 / 18:04:00

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Uğur Erdener, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın önümüzdeki günlerde ameliyat edilmesinin söz konusu olmadığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erdener, hastane önünde bekleyen gazetecilere yaptığı açıklamada, gazetecilerin yoğun talebi üzerine böyle bir açıklamaya ihtiyaç duyduklarını, sabahki duruma göre herhangi bir değişiklik bulunmadığını söyledi.

Bu çerçevede Bakan Unakıtan için yakın zamanda bir ameliyat düşünmediklerini, kendisinin sadece istirahat ettiğini kaydeden Erdener, taburcu olma durumuna yönelik verilmiş bir karar bulunmadığını belirtti.

Erdener, ''Herhangi bir sıkıntımız yok. Hiçbir şekilde yarın ameliyat olma gibi, kesinlikle bir durum söz konusu değil'' dedi.

Unakıtan'ın 3 damarının tıkalı olup olmadığına ilişkin soru karşısında Erdener, net bir bilgi vermedi ve aileye alternatif seçenekler sunduklarını, bunların içinde ameliyatın da yer aldığını kaydetti.

Erdener, başka bir soru üzerine de ''Sayın Bakanın hemen önümüzdeki günlerde ameliyatı söz konusu değil. Şu anda, bugün için konuşuyorum, taburculuğu söz konusu değil. Diğer seçeneklere kendileri karar verecek'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, bugün Unakıtan'ı ziyarete gelen 4 bakanın kendisiyle görüşemediğine dikkati çekmesi üzerine de Erdener, ''Çünkü uyuyordu, biz sohbet ettik'' karşılığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*