Unakıtan vatandaşa aşure nasihati!

Unakıtan vatandaşa aşure nasihati!.14407
  • Giriş : 14.01.2009 / 15:34:00

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın eşi Ahsen Unakıtan, Eskişehir'de vatandaşlara aşure dağıttı. Unakıtan bir de vatandaşlara özel tavsiyede bulundu... İşte o tavsiye...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Bazı açılışlar ve ziyaret programları kapsamında eşi Maliye Bakanı Unakıtan ile Eskişehir'e gelen Ahsen Unakıtan, Odunpazarı Belediyesince Hamamyolu Caddesi'nde kurulan stantta vatandaşlara aşure dağıttı.

Unakıtan, burada yaptığı konuşmada, herkesin başını önüne eğip, ''bu fani dünyada nasıl biri olmalıyım, bu alemden göçüp giderken neler bırakmalıyım, nasıl davranmalıyım'' diye düşünmesi gerektiğini kaydetti.

İnsan olabilmek için yüksek değerlerin bulunduğunu anlatan Unakıtan, şöyle konuştu:

''Herkes üzerine düşen görevi yerine getirebilir, insanlık için gerekli vasıflara sahip olabilirse bu dünya çok güzel olur. Her insan birey olarak (ben neyim, ne olacağım) muhasebesini yapmalıdır. Kainat sevgi üzerine yaratılmış. Bu kainat, tüm yaratılan insanlarındır. Herkesin bu dünyada mutlu olmaya hakkı var. Birbirimize saygılı olmak ve sevmek zorundayız. Kendime istediğim bütün güzellikleri, herkes için istemek ve kendime yapılmasını istemediğim şeyleri, başkalarına yapmamak. Bu iki güzel anlayış, ilkemiz olmalıdır. Gönlümüz kainattaki insanları içine alacak şekilde geniş olursa her şeyi başarmış oluruz. Barışın da güveninin de dibinde yatan unsur budur.''

Ahsen Unakıtan, daha sonra aşure standının yanındaki Memur-Sen İl Temsilciliğince açılan ''Gazze Yardım Bekliyor'' adlı fotoğraf sergisini gezdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*