Unakıtan'dan beraberlik mesajı

Unakıtan'dan beraberlik mesajı.5587
  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Türkiye'de kimsenin istikrarsızlığa ve huzursuzluğa yolaçacak hareketler içine girmemesi gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Unakıtan, Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası (TÜTSİS) tarafından Marmaris'te düzenlenen 'Tekstil Sektöründe Derinleşen Kriz ve Çıkış Yolları' konulu seminere katıldı. Unakıtan, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de son zamanlarda piyasalarda meydana gelen hareketlenmeleri değerlendirdi. Bu gibi durumlara soğukkanlı yaklaşmak ve öyle değerlendirmek gerektiğini vurgulayan Unakıtan, "Çünkü Türkiye eski Türkiye değil" dedi.

Türkiye'nin artık dünya piyasalarıyla entegre olmuş büyük bir piyasa olduğunu ifade eden Unakıtan, "Artık Türkiye küresel ekonomide yerini alan bir ülke, bu hareketlenmenin dünya piyasalarıyla çok ilgili olduğunu görüyoruz. Dünyada bu tür dalgalanmalar oluyor, Türkiye bunlardan muhakkak etkilenecektir" şeklinde konuştu.

DALGALI KUR DEVAM EDECEK

Unakıtan, dalgalı kur sistemine devam edileceğini vurguladığı konuşmasına şöyle devam etti: "Türkiye'ye nasıl para girdiyse Türkiye'den para da çıkacak. Bizde dalgalı kur sistemi var. Dalgalı kur sistemi nedir? Bu iş dalgalanacak arkadaş, artık hesabını ona göre yapın. Dalgalı kura devam edeceğiz, bunu böyel bilin."

Türkiye'de son dört yıldır önemli derecede bir istikrar ortamının sağlandığını ve Türkiye'nin Atatürk'ün gösterdiği hedefler doğrultusunda ilerlediğini anlatan Unakıtan, kimsenin huzursuzluğa ve istikrarsızlığa yolaçacak hanereketlerde bulunmaması gerektiğini söyledi. Unakıtan, şöyle konuştu:

"Kimse birilerine kızıp da gemiyi delmeye kalkmasın, çünkü herkes batar. Kimse bu huzur ortamını bozmaya kalkmasın, bu milletin daha önce gördüğü filmleri görmeye tahammülü yok. Huzura sıkılmış kurşunlara karşı hepimizin birlikte olup çullanması gerekiyor. İktidar kim olursa olsun. Türkiye bir tane, başka Türkiye var mı? Türk milletinin kalkınmasının önündeki engelleri kaldıralım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious