Unakıtan'dan ittifak eleştirisi: "Bunlar 3 koyun güdemez"

Unakıtan'dan ittifak eleştirisi:
  • Giriş : 11.06.2007 / 13:46:00

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, sağ ve soldaki seçim işbirliğine ilişkin eleştirilerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Unakıtan, ''Ha birleştik, ha birleşemedik. Ondan sonra biri oraya gidiyor, biri buraya geliyor. Bunlar 3 koyunu güdemez'' dedi.
AK Parti Eskişehir milletvekili adaylarının tanıtım toplantısında konuşan Unakıtan, "Bu seçim Türkiye'nin kaderini tayin edecek bir seçimdir" dedi.
Seçimlere kadar AK Parti'nin yaptıklarını ve yapacaklarını anlatacaklarını ifade eden Unakıtan, "Ama öncelikle sabırlı olacağız. Onu derler, bunu derler. Meyveli ağaç taşlanır. Yine çıkıyorlar meydanlara, (Biz milleti şöyle idare edeceğiz, böyle idare edeceğiz) diyorlar. Bu millet tatar otu yemedi ki, unutsun her şeyi" diye konuştu.
Maliye Bakanı, "Bu millet sizin neyi yapacağınızı gördü. 2000-2001 yıllarında Türkiye'ye tarihinin en büyük ekonomik krizine sebep olan adamlar şimdi çıkmışlar, (Biz yine Türkiye'yi idare edeceğiz) diyorlar. Neyi idare edeceksiniz siz ya? 2 tane adam geliyor. Ha birleştik, ha birleşemedik. Ondan sonra biri oraya gidiyor, biri buraya geliyor. Bunlar 3 koyunugüdemez. Bizim işimiz onlarla yok. seçim Ahmet'in Mehmet'in düğünü değil. Bu seçim Türkiye'nin kaderini tayin edecek bir seçimdir" ifadesini kullandı.
"Milletin parasına sahip çıktık" Bakan Unakıtan, Maliye Bakanı olduğunda ilk iş olarak bütçe açıklarıyla mücadele ettiğine işaret ederek, "Açıklar o hale gelmişti ki, zannettim ki kucağımda ateş topu var. Biraz daha gitseler memurun maaşını ödeyemeyeceklerdi" dedi.
"Hesabımızı, kitabımızı yaparak hareket etme mecburiyetimiz var. Hesabı, kitabı yapmazsak, eski karanlık günlere döneriz" diyen Unakıtan, "Vergileri düşürmemize rağmen gelirimiz artıyor. Neden? Çünkü ekonominin gereğini yapıyoruz. Lafla, emirle, komutayla ekonomi idare edilmez. Ekonomiyi bilirsen idare edersin, bilemezsen kenara çekil kardeşim, kusura bakma. Bütçe denk hale geldi. Neden? Oradan, buradan hortum sokmuşlar, paralar gidiyor. Başbakan da elime verdi makası,(Ağabey kes şunları) dedi. Sayın Başbakanım büyükler var dedim. (Önce onları kes ağabey) dedi. Kes, kes, kes, bizim bütçe oldu denk. Şu milletin parasına sahip çıktık" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious