Unakıtan'dan vekillere çağrı: Oy kullanın!

Unakıtan'dan vekillere çağrı: Oy kullanın!.5587
  • Giriş : 26.04.2007 / 00:00:00

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığına aday olmasının iftihar edilecek bir durum olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Unakıtan, "Gül' gibi bir aday" dedi. Unakıtan, tüm milletvekillerini seçimde oy kullanmaya çağırdı.

Ankara İvedik Organize Bölgesi'ni ziyaret eden Unakıtan, burada bazı işletmeleri gezdi. Unakıtan, gazetecilerin sorularını da cevapladı. Abdullah Gül'ün adaylığı ile ilgili bir soruya Unakıtan, "Gül gibi bir aday" cevabını verdi.

Tüm milletvekillerini seçimlerde oy kullanmaya çağıran Unakıtan, "Bugün hem yurt dışında, hem yurt içinde iyi intibalar bırakmış olan Sayın Gül Cumhurbaşkanı adayıdır. Bizim için bir iftihar vesilesidir. Türkiye için de böyle bir kişinin gelmesi fırsattır. Bunu aklı selimle değerlendirmemiz lazım. Türkiye bir tane başka Türkiye yok. Bu Türkiye'yi de en iyi şekilde idare etmek icap ediyor. En tepesinden en alt noktasına kadar çok iyi yöneticilerin gelmesi lazım. TBMM çatısı altında bulunan değerli milletvekillerine seslenmek istiyorum; gelsinler oylarını kullansınlar" diye konuştu.

Erken seçimin bütçeye etkileri ile ilgili bir soru üzerine Unakıtan, seçimlerin Kasım ayında yapılması durumunda geçici bütçeye ihtiyaç duyulacağını söyledi. Unakıtan, geçici bütçeye ihtiyaç olmayacakmış gibi hazırlık yaptıklarını dile getirdi.

Hazinenin Maliye Bakanlığı'na bağlanması ile ilgili bir soru üzerine Unakıtan, şu cevabı verdi: "Bana böyle sualler sormayın. Onun kararını verecek olan sayın Başbakandır. Hükümet olarak karar verilir. Ben görüş belirtmek istemiyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious