Unakıtan'la ilgili suçlamalar basit bir olay

  • Giriş : 05.03.2006 / 00:00:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın yolsuzlukla suçlanmasını basit bir olay olarak gördüğünü, şu ana kadar hiçbir belgenin ortaya çıkmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat son günlerde Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın yolsuzluk yaptığı iddialarına cevap verdi. Fırat, "İddiaları yapan kişi eline belgesini alsın gelsin." dedi. AK Parti'nin Sincik ve Kahta ilçelerinin kongrelerine katılmak üzere Adıyaman'a gelen Fırat, iki defadır gensoru verildiğini ifade ederek, "Muhalefet, iktidardaki kişilerin aileri, eşleri, çocukları üstünde bel altına vurarak politika üretmektedir. İki defadır gensoru veriliyor. Ama gensorularda hiçbir şekilde ortaya bir belge konulmamaştır. Sadece şu şöyleymiş, bu böyleymiş, şu şöyle gitmiş, bu böyle gitmiş, siz şurdan yürümüşsünüz. Hiç kimse modern hukuk sisteminde masum olduğunu ispat etmek zorunda değildir. Kim iddia ediyorsa ispatlamakla mükelleftir." dedi.

Bir ihtimalin ötesine geçip belgeleriyle ortaya çıkılması gerektiğini söyleyen Fırat, "Hadi Maliye Bakan'ın dokunulmazlığı var. Ama çocuklarının dokunulmazlığı yok. Bu belgeleri götürürler savcılığa verirler. Var ise, bu belgeler ciddiye alınırsa gidilir dava açılır. Görebildiğimiz kadar böyle bir bilgi ve belge yok. Bunu basit bir olay olarak görüyorum. Yargıya intikal etmesi için de belge lazım. Başka bir vekil ya da bakanın başına gelmiş olsaydı aynı duyarlılığı gösterirdik. Hatta bir üyemizin başına da gelse onu da müdafaa ederdik" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious