UND'den Rusya'ya ihracat durdu iddiası

UND'den Rusya'ya ihracat durdu iddiası.12856
  • Giriş : 25.04.2009 / 15:53:00

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), Rusya ile yaşanan taşıma belgesi sorunlarının ihracatı da tıkamaya başladığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), Rusya ile yaşanan taşıma belgesi sorunlarının ihracatı da tıkamaya başladığını, Rusya'nın hak edilen geçiş belgelerini vermemesi nedeniyle 20 Mart 2009 tarihi itibarıyla bu ülkeye yönelik yapılan karayolu taşımalarının tamamen durduğunu savundu.

UND'den yapılan açıklamada, ihraç malı taşıyan 400'den fazla aracın Rusya'ya gitmek için limanlarda beklediği belirtilerek, sorunun giderek büyüdüğüne ve ihracatı tıkadığına işaret edildi.

Açıklamada, nakliyecilerin, hükümetin bir an önce devreye girmesini bekledikleri kaydedildi.

UND Başkanı Tamer Dinçşahin, yaptığı değerlendirmede, Hükümetin acilen soruna sahip çıkmasını isteyerek, bugüne kadar yapılan bürokratik ve teknik çalışmaların sonuçsuz kaldığını, bürokratik düzeyde çözümlenemediğini savundu.

Dinçşahin, ''Artık siyasi otoritenin acilen devreye girmesini bekliyoruz. İhracatın da önünü tıkadığı için, sorun sadece taşımacıların sorunu değil, ülkenin sorunu olarak görülmelidir'' ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*