Üniversite değil uyuşturucu yuvası

Üniversite değil uyuşturucu yuvası.11523
  • Giriş : 07.05.2008 / 12:01:00

Polis üniversiteye düzenlediğ baskında kokain, ecstacy ve silah buldu. 75 öğrenci tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde polisin, San Diego Üniversitesi'ne düzenlediği uyuşturucu baskınında 75 öğrenci tutuklandı.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre baskın, polisin geçen yıl aşırı dozdan kaynaklanan bir ölüm vakası üzerine başlattığı soruşturma sonucunda, üniversitedeki bazı öğrenci derneklerinin açıkca uyuşturucu işiyle uğraştığının tespit edilmesi üzerine dün düzenledi. Polis, 5 ay süren bu soruşturma sonunda 6 öğrenci derneğinin faaliyetlerini askıya aldı.

Polis, soruşturma sırasında ikinci bir kişinin daha aşırı dozdan hayatını kaybettiğini ve öğrenciler dışında 21 kişinin olayla ilgili tutuklandığını bildirdi.

Derneklere yapılan baskında kokain ve ecstacy gibi çeşitli uyuşturucu maddeleri, silahlar ve nakit para ele geçirdiği açıklandı.

Uyuşturucudan elde edilen gelirin derneklerin bu tür faaliyetlerine kullandığının tahmin edildiğini belirten polis, tutuklanan öğrenciler arasında ceza hukuku okuyan ve iç güvenlik konusunda master yapan iki öğrencinin bulunduğunu belirtti.

San Diego'daki ABD Uyuşturucu Yönetiminden sorumlu ajan Ralph Partridge, öğrencilerden birinin tutuklandıktan sonra "tutuklanmasının polis olmasını engelleyip engellemeyeceğini" sormasının "çok acı" olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious