Üniversite için 500 dönümlük bağış

Üniversite için 500 dönümlük bağış.10963
  • Giriş : 28.11.2008 / 23:00:00

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Cemal Taluğ, üniversiteye Beypazarı'nda yerleşke kurulabilmesi amacıyla 2 kardeşin bağışlamak istedikleri 500 dönümlük arazide inceleme yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beypazarı MYO'yu ziyaret ederek MYO Müdürü Prof. Dr. İlhan Karaçal'dan bilgi alan Prof. Dr. Taluğ, iş adamı Şahin ve Yücel Karaoğuz kardeşlerin, Ankara Üniversitesine Beypazarı'nda geniş bir alanda yerleşke kurulabilmesi amacıyla 500 dönümlük bir araziyi bağışlamak istediklerini söyledi.

Rektör Prof. Dr. Taluğ, Kaymakam Hikmet Aydın, Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Karaoğuz kardeşlerin üniversiteye bağışlayacakları araziyi yerinde inceledi.

Araziyi çok beğendiğini ve mükemmel bulduğunu kaydeden Rektör Prof. Dr. Cemal Taluğ şunları söyledi:

''Üniversite yerleşkesi olarak kurulması düşünülen yer, kentin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. Eğitimde de iddialı olacak ve bilgi üreten kesimler olacak. Ayrıca kentin yaşamına, kültürüne, ekonomisine katkısı çok olacaktır. Beypazarı bu işi sahiplendiğinde, Ankara Üniversitesi olarak üzerlerine düşeni eksiksiz olarak yerine getiririz.

Burada, toplumla bütünleşmiş, yaşama karışmış, üniversitesi içinde bulunan kütüphanesi ile insanların faydalanabileceği, Beypazarlıların faydalanabileceği, gençlerin eğitim öğretim göreceği üniversite yerleşkesi hayal ediyoruz.

Beypazarlı dostların heyecanını görünce daha da heyecan artıyor. Hep birlikte çalışırsak ben inanıyorum ki burada güzel bir yerleşke kurabiliriz.''

Prof. Dr. Taluğ'la görüşen Karaoğuzlar Vakfı kurucularından Şahin Ve Yücel Karaoğuz, Taksır bölgesinde mülkiyeti kendilerine ait 500 dönümlük araziyi, üniversiteye bağışlamak istediklerini, arazinin tapusunu kısa süre içinde Üniversiteye devredeceklerini söyledi.

Prof. Dr. Taluğ, eğitime verdikleri destek nedeniyle hayırsever kardeşlere teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*