Üniversite kayıtları yarın sona eriyor

  • Giriş : 10.09.2006 / 00:00:00

2006-2007 ders yılında bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler için

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Üniversite kayıtları yarın sona eriyor. Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekecek. Posta ile yapılan kayıtlar kabul edilmeyecek. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmeyecek. Belgeler eksik ise kayıt yapılmayacak. Belirtilen tarihler arasında kayıt yaptırmayan öğrenciler herhangi bir hak iddia edemeyecek. Yükseköğretim kurumları, kayıt yaptıran adaylardan sağlık kurulu raporu isteyebilecek.

Kayıt sırasında öğrencilerden istenecek belgeler şöyle:

- Adayın ÖSYS sonuç belgesi. (Üniversiteler, ÖSYS sonuç belgesi gelmeyen adayların kayıt işlemlerini de yapacak)

- Adayın mezun olduğu okuldan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi. (Başarı belgesi, mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz) Aday, 0.8 katsayısından veya ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge.

- Nüfus cüzdanının onaylı örneği.

- İkametgahı ile ilgili beyanı.

- 1984 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi (1985-1986-1987 ve daha sonraki yıllarda doğmuş erkek adaylardan bu belge istenmeyecek.)

- 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyunda fotoğraf. (Fotograflar son altı ay içinde, önden, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalı)

- Katkı payının ödenmesi ile ilgili belge.

- Kayıttan önce belirlenip üniversiteler tarafından ilan edilecek diğer belgeler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious