Üniversite öğrencisi not bırakarak kendisini astı

  • Giriş : 06.05.2006 / 00:00:00

Sivas'ta bir üniversite öğrencisi annesi ve birlikte kaldığı ev arkadaşına mektup bırakarak intihar etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre Çayboyu Caddesi No 13 adresinde oturan Tıp Fakultesi Diş Hekimliği bölümü 4. sınıf öğrencisi Sabit Kimyonşen (23) sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı kendisini asarak intihar etti.

Hataylı olduğu belirlenen Kimyonşen'in evin girişinde merdiven boşluğuna kendisini astığını gören ev arkadaşı olayı hemen polise bildirdi.

Olay yerine gelen polis tedbir alarak eve vatandaşları yaklaştırmadı. İntihar haberini duyan Kimyonşen'in çok sayıda arkadaşı da olayın yerine akın etti.

Arkadaşları, Kimyonşen'in devamsızlık nedeniyle sınıfta kaldığını ve yaklaşık 2 aydır da okula gitmediğini söyledi. Polisin evde ve merdiven boşluğunda yaptığı incelemede Kimyonşen'in, intihar etmesinde hiç kimsenin sorumluluğu olmadığını gösteren kendi el yazısıyla kaleme aldığı 2 ayrı mektup buldu. Bunlardan birisi annesine diğeri ise birlikte kaldığı ev arkadaşına hitaben yazdığı belirtildi.

Kimyonşen, arkadaşına bıraktığı mektupta, çocukluğundan beri intihar etmenin nasıl bir duygu olduğunu merak ettiğini yazdı. Aynı mektupta ölümünden kimsenin sorumlu olmadığını da vurgulayan Kimyonşen, öldüğü haberini ise annesine alıştıra alıştıra söylenmesini rica etti.

Olay yerinde yapılan incelemenin ardından Kimyonşen'in naaşı okuduğu üniversitenin morguna kaldırıldı. Kimyonşen'in cenazesinin otopsi sonrası bugün ailesine teslim edilmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious