Üniversite öğrencisi proje için Belçika yolcusu

Üniversite öğrencisi proje için Belçika yolcusu.7585
  • Giriş : 03.03.2006 / 00:00:00

Yetiştirme yurdunda kalan öğrencilerin geleceğe umutla bakmalarına yardımcı olmak amacıyla bir proje hazırlayan üniversitede okuyan kız öğrenci, Belçika'ya davet edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Matematik son sınıf öğrencisi olan Turanlı, kız öğrencilerin sosyalleşmesi için "Güneşin doğduğu yer" isim projesi için Belçikalı uzmanlardan bilgi alacak. Turanlı, bu kapsamda Avrupa Birliği Ulusal Ajans Genç Girişimcileri Programı Eylem-3 programı çerçevesinde 6-12 Mart tarihleri arasında Belçika'ya gidecek. Bolu İl Spor Müdürlüğü Gençlik Olimpiyat Merkezi'nde çalışmalarını sürdüren üniversite öğrencisi projesini akademisyen ve psikologların bilgilerinden yararlanarak hazırladı.

Belçika'ya gitmeden önce çalışmaları ile ilgili bilgi veren üniversite öğrencisi Öznur Turanlı, şunları söyledi: "Gönüllü olarak olimpiyat gençlik merkezinde çalışmaktayım. 15 kişilik organizasyon grubu olarak olimpiyat gençlik evinde genç grubu olarak projeler üzerinde çalışıyoruz. Şu yetiştirme yurtlarında kalan öğrencilerin olimpiyat gençlik evindeki sosyal aktivitelerden yararlanmasını sağlayabilmek. Yaptığımız araştırmalar sonucunda bu kız arkadaşlarımızın toplumsallaşmaktan uzaklaştığı ve kendileri dışındaki insanlara çok fazla güvenmedikleri gördük. Bunun sonucunda 14-21 Ağustos tarihleri arasında yapmayı düşündüğümüz 'harekete geç' adlı bir projemiz var. projeye onları da katarak kız öğrencilerin bize olan güvenlerini kazanmak. Ardından şu an düşündüğümüz 'renklerin dansı' çalışması ile farklı düşünce olan arkadaşlarımızı bir araya getirmektir. Bunun için Belçika Ulasal Ajansa gideceğim. Avrupa Komisyonu projemi beğendi ve bir katkımız olsun diye beni çağırdı. Çalışma sonucunda yetiştirme yurdunda kalan öğrencilerin geleceğe daha umutlu bakmalarına yardımcı olacağız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious